Select Page


Green Drive: Spadną wydatki na paliwo w firmach transportowych?


GD_logo_white
 

Jak zmniejszyć opory toczenia, przygotować pojazd do trasy czy zadbać o komfort kierowcy? To tylko wybrane tematy materiałów edukacyjnych dostępnych na stronie internetowej kampanii społecznej Green Drive (www.green-drive.eu). Przygotowane przez inicjatorów akcji filmy, kursy i poradniki mają pomóc firmom transportowym zredukować wydatki na paliwo, nawet o kilkanaście tysięcy złotych miesięcznie.

W dzisiejszych czasach paliwo stanowi ok. 50 proc. wszystkich kosztów w firmie transportowej. Istnieje jednak wiele sposobów, aby te wydatki zmniejszyć. W tym celu inicjatorzy projektu Green Drive przygotowali serię filmów i kursów internetowych. Ich autorami są eksperci od lat pracujący w transporcie. Wszystkie materiały dostępne są za darmo na stronie www.green-drive.eu.

Firmy zainteresowane udziałem w akcji Green Drive mogą skorzystać nie tylko z materiałów edukacyjnych, ale także z praktycznych szkoleń. Na zainteresowanych czekają kursy ecodrivingu przeznaczone dla kierowców ciężarówek oraz kompleksowe szkolenia z oszczędzania paliwa dla właścicieli firm i osób zarządzających transportem w firmie. Szkolenia są darmowe, decyduje kolejność zgłoszeń.

Projekt Green Drive realizowany jest przez powstałą w tym roku Fundację Trans.org (www.trans.org), której misją jest pomaganie firmom transportowym w prowadzeniu biznesu. W tym celu organizacja prowadzi kilka projektów o charakterze niekomercyjnym. Wspomniany wcześniej Green Drive skupia się na redukcji kosztów paliwa i ochronie środowiska. Znany już w branży Rzetelny Przewoźnik (www.rzetelnyprzewoznik.pl) pomaga w kwestiach związanych z prawem i bezpieczeństwem. Niebawem także wystartuje nowy projekt, którego celem będzie poprawa zdrowia kierowców zawodowych.

Fundacja Trans.org powstała z inicjatywy Operatora Systemu Trans.eu i jest pierwszą w Polsce organizacją non-profit działającą na rzecz poprawy sytuacji w transporcie drogowym.


 

Katagoria: inne sprawy techniczne
Słowa kluczowe: , , ,
Opublikowano 5 lat temu.