Select Page


GROENEVELD: prezentuje nową kamerę Greensight


 

Nowej generacji kamera Groeneveld, gdzie zastosowano po raz pierwszy technologię CMOS (technologia wytwarzania układów scalonych zapewniającą doskonałą jakość obrazu), została poddana generalnej próbie podczas tegorocznego rajdu Dakar. Kamerę zamontowano na wszystkich ciężarówkach zespołu Petronas de Rooy oraz MAN Veka. Test zakończył się ogromnym sukcesem i potwierdził, iż nowa kamera Greensight jest gotowym i niezawodnym produktem, który można zaprezentować  rynkowi.

Nowo opracowana przez Groeneveld kolorowa kamera z technologią CMOS w połączeniu z wysoką rozdzielczością monitora, zapewnia doskonały obraz zarówno w nocy jak i w dzień, a także w trudnych warunkach pogodowych. Kamera jest dostępna z kątami widzenia 104° lub 116° przy normalnym i odwróconym obrazie. Zwiększenie pola widzenia z dotychczasowego 102° oraz wprowadzenie dwóch typów uchwytów, które mogą być w kształcie litery U, jak i w litery L, spowodowało, iż kamera stała się bardziej uniwersalnym rozwiązaniem które można teraz mocować m.in.: na przodzie czy boku ciężarówki, autobusu, lub np. z tyłu wózków widłowych bądź maszyn przeznaczonych do robót ziemnych.

Produkt Greensight używany jest na całym świecie, często w bardzo trudnych warunkach, dlatego nowa kamera posiada wszelkie możliwe certyfikaty (CE, DIN) i spełnia normy EMC.  Ponadto, posiadany przez nią certyfikat ADR oznacza, iż może być ona również używana w transporcie substancji niebezpiecznych.

Zastosowanie
System bezpiecznego manewrowania Greensight montowany jest zarówno fabrycznie, jak i u klienta. Taka elastyczność sprawiła, iż Groeneveld ma ugruntowaną pozycję lidera w różnych segmentach rynku.: od transportu drogowego i publicznego, przez roboty ziemne oraz budowlane czy kolejowe, po transport wewnętrzny.

W wielu miejscach na świecie dzięki zastosowaniu produktu Greensight poprawiło się znacznie bezpieczeństwo, zminimalizowano ilość szkód materialnych i obrażeń. System Greensight wykrywa bowiem wszystkie przeszkody znajdujące się w otoczeniu pojazdu bądź maszyny. Może również ostrzega kierowcę lub operatora o przeszkodach znajdujących się w pobliżu pojazdu lub maszyny za pomocą sygnału dźwiękowego. Kolorowy monitor umożliwia kierowcy/operatorowi sprawowanie wzrokowej kontroli w określonym obszarze detekcji, zaś funkcja dzielenia obrazu monitora, kiedy podłączonych jest kilka kamer, przynosi szereg dodatkowych korzyści.

Więcej informacji na temat produktu Greensight znajdą Państwo na oficjalnej stronie Groeneveld www.groeneveld-group.com


 

Katagoria: inne sprawy techniczne
Słowa kluczowe: ,
Opublikowano 7 lat temu.