Select Page


Grupa Raben: inwestuje w Czechach i na Słowacji


 

„Europa Środkowa i Wschodnia stanowi główny obszar naszej działalności” – mówi Ewald Raben, Prezes Zarządu Grupy Raben. „Posiadamy wieloletnie doświadczenie na rynku czeskim i słowackim. Ponad dwa lata temu podjedliśmy decyzję o rozwoju własnej organizacji we wspomnianych krajach. Zakup firmy Transkam poszerzy naszą ofertę dotyczącą logistyki produktów żywnościowych w Republice Czeskiej i na Słowacji. Zamierzamy także wzmocnić naszą sieć oddziałów w tych krajach. Wizją Grupy Raben jest osiągnięcie pozycji lidera wszędzie, gdzie jesteśmy. Wierzymy, że wdrożenie nowego przedsiębiorstwa w struktury Grupy przyczyni się do osiągnięcia tego celu” – dodaje Ewald Raben.

Transkam, podobnie jak Grupa Raben, jest firmą rodzinną, założoną w 1990 roku. Obecnie posiada 300 pracowników. Magazyny w Republice Czeskiej znajdują się w: Horovicach, Ołomuńcu i Hostivicach. Słowacki oddział mieści się w Nowym Mieście nad Wagiem.

„Transkam jest obecnie jedną z największych firm krajowych dostarczających usługi 3PL w sektorze FMCG, specjalizującym się w obsłudze żywności suchej w Republice Czeskiej i na Słowacji. Cieszymy się z przystąpienia do Grupy Raben. Dzięki temu możemy zaoferować naszym klientom szerszą sieć, know-how, oraz, co najważniejsze, kompleksowe usługi logistyczne nie tylko w dwóch, ale w dziesięciu krajach, pozostając przy tym wiernym takim podstawowym zasadom, jak elastyczność oraz wysoka jakość usług”- mówi Jaroslav Nezbeda, założyciel przedsiębiorstwa Transkam.

Umocnienie pozycji Grupy Raben w Republice Czeskiej i na Słowacji jest również odpowiedzią na potrzeby rynku. Ostatnio zaobserwowano bowiem nawiązanie bliższej współpracy pomiędzy Republika Czeską, Słowacją i Polską, co uwidacznia się m.in. wzrostem handlu w tym regionie.

„Wierzę, że właśnie teraz możemy jeszcze lepiej wykorzystać nasze know-how zdobyte w Europie Środkowej i Wschodniej na rynku usług logistycznych dla produktów żywnościowych. Dodatkowo nasi Klienci odczują efekt synergii” – konkluduje Ewald Raben.Raben Logistics Czech i Raben Logistics Slovakia: Spółki są członkami Grupy Raben od 2008 roku. Jednakże wcześniej, od 1990 roku zdobywały doświadczenie w branży jako oddziały firmy Setto. Zlokalizowane są w Republice Czeskiej – w Pradze, Brnie, Ostrawie, Hradec Kralove oraz na Słowacji: w Bratysławie, Koszycach i Zielinie stanowią miejsce pracy dla ponad 200 osób. Raben Logistics Czech i Raben Logistics Slovakia posiadają 25 000 m2 powierzchni magazynowej. Spółki oferują następujące usługi: dystrybucję krajową i międzynarodową, magazynowanie oraz kompleksowe usługi logistyczne. Raben Logistics Czech i Raben Logistics Slovakia uzyskały certyfikat ISO 9001. Transkam: Firma powstała 1990 roku. Świadczy kompleksowe usługi logistyczne: dystrybucję krajową i międzynarodową, odprawę celną, magazynowanie w kontrolowanej temperaturze. Transkam uzyskał certyfikat HACCP i IFS. Firma posiada 60 000 m2 powierzchni magazynowej w Czechach i Słowacji. Od października 2010 roku Transkam należy do Grupy Raben. Grupa Raben: Grupa Raben jest dostawcą usług logistycznych działającym na rynkach europejskich od ponad 75 lat. Kompleksowy zakres rozwiązań logistycznych obejmuje transport drogowy, morski i lotniczy oraz magazynowanie wraz z całym łańcuchem dostaw. Dysponuje powierzchnią 485 000 m2 zlokalizowaną w 10. krajach Europy. 5200 pracowników zapewnia wysoką jakość obsługi towarów. W skład Grupy Raben wchodzą następujące marki: Raben, Transkam, Raben Sea&Air oraz Fresh Logistics.


 

Katagoria: inne sprawy techniczne
Słowa kluczowe: 
Opublikowano 9 lat temu.