Select Page


Inter Cars: Każdy rodzaj akumulatora dla każdego klienta


 

W ofercie Inter Cars SA znajdą Państwo akumulatory standardowe do samochodów z podstawowym wyposażeniem elektrycznym (4Max, Varta Black, Bosch S3) oraz do pojazdów o podwyższonych parametrach i samochodów nowych z wieloma odbiornikami prądu (Bosch S4, S5, 4Max, Varta Blue, Silver, Panasonic). Niezależnie od rodzaju i marki akumulatora spełniają one w 100% wymagania auta.

Janusz Druchliński – Kierownik Działu Akumulatory w Inter Cars SA: „W ostatnim okresie udało się nam znacznie ograniczyć ilość reklamacji. Pozbyliśmy się z oferty akumulatory 4Max o wyższym niż 1,5% współczynniku reklamacji. Systematycznie wymieniamy akumulatory 4Max na pozycje o lepszych parametrach: pojemność i prąd rozruchu, przy zachowaniu tych samych gabarytów np.: ( 44AH i 74AH). Na próbę, wprowadziliśmy do samochodów ciężarowych akumulatory 4Max zamknięte w technologii Ca/Ca z matą szklaną wzmacniającą.  Akumulatory te odniosły sukces i w przyszłym sezonie wejdą na stałe do naszej oferty. Większość reklamacji związana jest z błędami popełnianymi podczas wymiany i eksploatacji akumulatora w samochodzie. Uruchomiony program szkoleń nie tylko dla pracowników, ale i dla klientów pozwolił wyeliminować już wiele przyczyn reklamacji. Czasami w samochodzie wymieniony jest dobry akumulator z powodu niesprawnej instalacji elektrycznej, co z kolei doprowadza do uszkodzenia nowego akumulatora.  Będziemy promować profesjonalną wymianę akumulatora poprzez platformę internetową Motointegrator.pl (Motointegrator – system zintegrowanej obsługi serwisowej samochodu).

CO WPŁYWA NA TRWAŁOŚĆ I CZAS EKSPLOATACJI AKUMULATORA?

Producenci akumulatorów przyjmują, że 4-letni okres eksploatacji akumulatora przez przeciętnego użytkownika samochodu osobowego jest zadawalający. Oznacza to, że akumulator po czterech latach powinno się wymienić. Mamy różne doświadczenia, czasami wymienia się go po dwóch latach, a czasami po 6 latach.

Od czego to zależy i jak przedłużyć maksymalnie życie naszego akumulatora?
Prawidłowa odpowiedź jest prosta, chociaż czasami trudna do wykonania. Akumulator powinien być eksploatowany zgodnie z instrukcją obsługi. Przede wszystkim powinien być zawsze naładowany, czysty, z klemami posmarowanymi wazeliną i co najważniejsze powinien być kontrolowany jego układ ładowania, rozruchu i stopień upływności przy każdym przeglądzie samochodu.  Założę o duże pieniądze, że tego nie robi prawie żaden warsztat i dopiero jak samochód nie może uruchomić zaczyna się szukanie przyczyny, ale zazwyczaj akumulator już jest trwale uszkodzony.


 

Katagoria: inne sprawy techniczne
Słowa kluczowe: ,
Opublikowano 8 lat temu.