Select Page


InterLAN: System awizacji przewoźników w interLAN SPEED


 

Firma InterLAN rozszerzyła swój system informatyczny interLAN SPEED o mechanizm „awizacji pojazdów obcych” w celu zoptymalizowania wykorzystania pojazdów obcych przewoźników w systemie. Jako optymalizacja jest tu rozumiane unikanie pustych przebiegów i skracanie czasu poszukiwania przewoźnika. Mechanizm pracuje z wykorzystaniem komunikacji SMS i mapy cyfrowej.

Przewoźnik mając wiedzę o tym gdzie i kiedy kończy bieżące zlecenie wysyła do systemu SPEED informację na temat kraju, kodu pocztowego, daty, godziny i miejsca swojej gotowości na podjęcie kolejnego ładunku, po czym specjalne mechanizmy Systemu SPEED rejestrują ten fakt, dodatkowo geokodują podany adres, po czym na etapie wprowadzenia przez użytkownika systemu zlecenia spedycyjnego, podpowiadają czy w strefie załadunku (dolot nie większy niż zadana liczba km) nie oczekuje pojazd przewoźnika. System dba jednocześnie, aby ani dojazd ani czas oczekiwania nie były zbyt długie.

W przypadku znalezienia przez system przewoźnika wraz z pojazdem, po stronie spedytora pozostaje ustalenie stawki frachtowej i zlecenie realizacji zlecenia. Znając liczbę kilometrów dolotowych, po pierwsze wiadomo ile należy zapłacić. Po drugie czas poszukiwania przewoźnika skraca się do minimum. Po trzecie przewoźnik chętnie korzysta z takiego systemu, gdyż gwarantuje mu to większe prawdopodobieństwo uzyskania zlecenia i zwiększenie liczby przejeżdżanych kilometrów w miesiącu.


 

Katagoria: inne sprawy techniczne
Słowa kluczowe: , ,
Opublikowano 8 lat temu.