Select Page


Kapsch TrafficCom: najdłuższy wiadukt świata


 

Spółka zależna austriackiej firmy Kapsch TrafficCom AG po raz kolejny zrealizuje duży projekt z zakresu telematyki ruchu drogowego. Wraz z partnerami spółki joint venture, firma zaprojektuje, wykona i zainstaluje nowoczesny elektroniczny system poboru opłat drogowych w technologii DSRC na Bang Na-Bangpakong, 54-kilometrowej drodze ekspresowej w formie wiaduktu w Bangkoku, uważanej za najdłuższą budowlę mostową na świecie. Całkowita wartość zamówienia sięga niemal
7 milionów euro.

„Na początku roku zrealizowaliśmy nasze pierwsze zamówienie w Tajlandii instalując elektroniczny system poboru opłat na trzech najważniejszych drogach ekspresowych w Bankgoku. Bardzo się cieszę, że Kapsch TrafficCom przyznano kontrakt na realizację kolejnego ważnego projektu telematycznego w Tajlandii – drogi ekspresowej Bang Na-Bangpakong. Jest to kontynuacja sukcesów, które dotychczas odnieśliśmy na azjatyckim rynku” – powiedział Michael Gschnitzer, dyrektor ds. globalnej sprzedaży Kapsch TrafficCom AG. „Fakt, że Urząd ds. Dróg Ekspresowych i Dróg Szybkiego Ruchu Tajlandii po raz kolejny wybrał firmę Kapsch TrafficCom do rozbudowy elektronicznego systemu poboru opłat drogowych, jest nie tylko dowodem naszego doświadczenia w realizacji tego typu projektów, ale również znaczących korzyści osiąganych przez aglomeracje miejskie dzięki instalacji i eksploatacji systemów telematycznych, służących do obsługi ruchu drogowego, dostarczanych przez Kapsch TrafficCom” – dodał Michael Gschnitzer.

Droga ekspresowa Bang Na-Bangpakong – najdłuższa budowla mostowa o konstrukcji belkowej na świecie
Jeden aspekt nowego projektu jest wyjątkowy – droga ekspresowa Bang Na-Bangpakong uznawana jest za najdłuższą budowlę mostową o konstrukcji belkowej na świecie. Sześć pasów jezdni na 54-kilometrowym wiadukcie jest usytuowanych na wysokości około 30 metrów nad ziemią. Rozpiętość przęseł konstrukcji mostu belkowego wynosi 44 metry, a jego łączna powierzchnia to 1,9 miliona metrów kwadratowych.

Kapsch TrafficCom w konsorcjum z dwoma spółkami tajskimi (Fatima Group i Smart Traffic Co. Ltd.) w ramach wspólnego przedsięwzięcia FSK Joint Venture, zaprojektuje, wykona i dostarczy Urzędowi ds. Dróg Ekspresowych i Dróg Szybkiego Ruchu Tajlandii (EXAT) elektroniczny system poboru opłat drogowych w technologii DSRC (Dedicated Short Range Communication), który zostanie zainstalowany przez konsorcjum na drodze ekspresowej Bang Na-Bangpakong w Bangkoku.

W ramach realizacji poprzedniego projektu firma Kapsch TrafficCom we współpracy z dwoma spółkami z konsorcjum FSK Joint Venture zaprojektowała i dostarczyła już Urzędowi ds. Dróg Ekspresowych i Dróg Szybkiego Ruchu Tajlandii (EXAT) elektroniczny system poboru opłat drogowych w technologii DSRC, który został wdrożony przez konsorcjum na drogach ekspresowych Chalerm Maha Nakhon/ Chalong Rat/ Ramindra w Bangkoku. W ramach projektu Kapsch TrafficCom wraz z partnerami z FSK Joint Venture wyposażył 76 pasów ruchu i dostarczył 100 000 urządzeń pokładowych. System ten z sukcesem oddany do użytku dwa miesiące temu jest pierwszym z kilku zaplanowanych w Tajlandii elektronicznych systemów poboru opłat drogowych.


 

Katagoria: inne sprawy techniczne
Słowa kluczowe: 
Opublikowano 9 lat temu.