Select Page


Kapsch TrafficCom: przejął firmę Mark IV IVHS


 

Kapsch TrafficCom AG wyraził zgodę na zakup poprzez spółki zależne udziałów firmy MARK IV IVHS, stanowiącej część MARK IV IVHS, LLC, na Stany Zjednoczone, Kanadę i Meksyk za kwotę 70 milionów dolarów (około 50 milionów euro), będącej przedmiotem dodatkowych warunków z zamknięciem transakcji oraz będącej przedmiotem dodatkowych dostosowań finansowych w oparciu o aktywne kapitały firmy. Transakcja ma strukturę zakupu giełdowego firm, które są własnością Mark IV IVHS, a jej zamknięcie planowane jest na 30 listopada 2010 roku.

MARK IV IVHS projektuje i produkuje urządzenia technologii DSRC, które są szeroko używane przez podmioty zarządzające autostradami, mostami i systemami poboru opłat do wspomagania operacji inteligentnych systemów transportowych (ITS) i zautomatyzowanych systemów ruchu drogowego. Z 21.8 milionów funkcjonujących urządzeń i ponad 3,700 wyposażonych pasów ruchu, MARK IV IVHS jest największym dostawcą wyposażenia związanego z elektronicznymi systemami poboru (ESP) opłat w Ameryce Północnej. MARK IV IVHS przeprowadził wiele inwestycji związanych z ITS, wliczając w to: pierwszą na świecie trasę objętą systemem poboru opłat (autostrada 407 ETR w Kanadzie), międzyoperacyjność pomiędzy systemami poboru opłat, a systemami zabezpieczania przejazdu dla ciężarówek (PrePass), oraz wdrożenie regionalnego systemu poboru opłat E-ZPass obejmującym 24 podmioty poboru opłat w 14 stanach w północno-wschodnich USA. MARK IV IVHS ogłosił również niedawno zwycięstwo w kontrakcie w Meksyku.

Z 142 pracownikami, MARK IV IVHS osiągnął w roku podatkowym 2009/2010 (zakończonym 28 lutego 2010 r.) dochód netto w wysokości około 50 milionów dolarów (około 36 milionów euro) o wskaźniku EBITDA, który będzie miał efekt kumulacyjny na wskaźniku EBITDA grupy Kapsch TrafficCom osiągniętego w roku podatkowym 2009/2010 zakończonym 31 marca 2010 roku.


 

Katagoria: inne sprawy techniczne
Słowa kluczowe: , , ,
Opublikowano 8 lat temu.