Select Page


Kapsch TrafficCom: tańszy o ponad 20 procent


 

 

16 sierpnia 2010 roku, konsorcjum Kapsch TrafficCom złożyło ofertę w przetargu na elektroniczny system poboru opłat (ESP) zgodnie ze specyfikacją projektu wymaganą przez Generalną Dyrekcję Dróg Krajowych i Autostrad. Biorąc pod uwagę szacunkowe informacje opublikowane na stronie GDDKiA, oferta Kapsch TrafficCom jest o ponad 20 proc. tańsza od konkurencyjnej. W złożonej ofercie, Kapsch zaproponował nowoczesny i wysoce efektywny koszowo system DSRC. Biorąc pod uwagę napięte terminy przetargu, system Kapscha może być najbardziej odpowiedni dla Polski.

„Ceny ofert opublikowane na stronie GDDKiA pokazują jasno, że system DSRC jest bardzie efektywny kosztowo niż system GNSS. Efektywność systemu DSRC jest udowodniona w ponad 230 zrealizowanych projektach poboru opłat na całym świecie,” powiedział Michael Gschnitzer, Dyrektor Globalnej Sprzedaży w Kapsch TrafficCom.

Teoretyczne zestawienia cen za pięć różnych scenariuszy określonych w specyfikacji przetargowej pokazują wyraźnie, że oferta konsorcjum Kapscha jest najtańsza we wszystkich pięciu opcjach. Rozstrzygnięcie procedury przetargowej wyznaczy termin wdrożenia ESP na 1 lipca 2011 roku. Po starcie systemu, sieć podstawowa ESP będzie zawierała 650 km autostrad, 600 km dróg ekspertowych i około 600 km dróg krajowych. Precyzyjne plany rozszerzenia systemu nie są jak na razie znane.

GDDKiA określiło pięć scenariuszy, aby pokazać potencjalne kierunku rozszerzania ESP w przyszłości i pozwolić na ocenę złożonych ofert. Realne rozszerzenie systemu zostanie określone przez GDDKiA w późniejszym czasie, podczas 96-miesięcznego kontraktu.

Biorąc to pod uwagę, Kapsch uznaje, że implementacja systemu pozostaje w zgodzie z założeniami budżetowymi GDDKiA. Oferta Kapsch TrafficCom zakłada, że cena za świadczenie usługi ESP na sieci podstawowej ESP (za 1 pełny miesiąc kalendarzowy) wynosi 15,82 mln zł.

Więcej informacji znajduje się na stronie http://www.kapsch.net/pl/pl/ktc/Pages/default.aspx


 

Katagoria: inne sprawy techniczne
Słowa kluczowe: ,
Opublikowano 9 lat temu.