Select Page


Kärcher: mobilna myjnia do pojazdów użytkowych


RBS_app_1-31275-300DPI
 

Opracowana specjalnie w celu mycia powierzchni autobusów czy samochodów dostawczych dla firm dysponujących niewielką flotą. Urządzenie RBS jest idealnym rozwiązaniem do szybkiego i dokładnego czyszczenia (boki, przód i tył). Proces czyszczenia powinien rozpoczynać się od dłuższych stron pojazdu. Następnie przy pomocy uchwytu prowadzić urządzenie w równomiernym tempie wzdłuż boku pojazdu, aż szczotki osiągną krawędź pojazdu. Następnie obrócić urządzenie o 90 o dla umycia frontu lub tyłu. Przy stałych, nieuchylnych lusterkach urządzenie musi przy tym zostać lekko odsunięte od pojazdu.

W ten sposób szczotka biegnie wokół całego pojazdu usuwając z powierzchni wszelki brud i plamy. Szczotka obudowana specjalna powłoką chroni operatora przez odpryskami wody. Aby polepszyć stopień oczyszczania należy wyposażyć układ w urządzenie do dozowania środka czyszczącego.

Urządzenie może dla pochyłych i zwężających się u góry pojazdów zostać pochylone do przodu o ok. 10%.

Zwarta konstrukcja, kołowe podwozie  gwarantują wysoką stabilność oraz łatwą obsługę Ruch do przodu wzdłuż pojazdu jest obsługiwany przez obrót szczotki. Mobilna szczotka myjąca RBS charakteryzuje się wysokim bezpieczeństwem pracy i optymalną obsługę. Znak „GS-Gütesiegel” jest dowodem bezpieczeństwa, niezawodności i stabilności urządzenia.

Jak powszechnie wiadomo mieszanka wody i detergentów używanych w trakcie czyszczenia tworzy agresywne środowisko wokół myjni. Z tego powodu, Kärcher kładzie szczególny nacisk na  zabezpieczenie przed ścieraniem elementów instalacji. Dlatego rama szczotek jest spawana z rur aluminiowych z dwoma bocznymi rurami dysz i przykręcanymi dyszami płaskostrumieniowymi do nawadniania szczotek i pojazdu. Ruch szczotki kontrolowany jest przez system przełączników. Pokryte tworzywem uchwyty, ramy podwozia z zaokrąglonymi krawędziami i rolki odległość ochrony obsługi i pojazdu.


 

Katagoria: inne sprawy techniczne
Słowa kluczowe: , , ,
Opublikowano 6 lat temu.