Select Page


Lark: Moda na samochodowe czarne skrzynki


kamera lark
 

Wideo rejestrator to już nie tylko popularny gadżet, dzięki kamerce dvr chronimy swoje mienie i oszczędzamy. Marka Lark wprowadza do swojej oferty cztery modele kamer dvr – tzw. samochodowe „czarne skrzynki”, dzięki którym trasa jaką pokonujemy może być stale monitorowana.

Wideo rejestratory – kamery dvr są coraz bardziej popularne i powoli zaczynają być już podstawowym wyposażeniem naszych aut.

„Wideo rejestrator to już nie tylko samochodowy gadżet, ale realna ochrona naszej własności. Kamera pozwala na zapis przebiegu naszej jazdy. Stanowi przez to rodzaj samochodowej czarnej skrzynki, której zapis może okazać się pomocny w przypadku wyjaśniania trudnych sytuacji na drodze, sporów z innymi kierującymi, postępowań mandatowych lub odszkodowawczych. Zarejestrowany przez kamerę film może stanowić również dowód w toczącym się postępowaniu sądowym.

W związku z tak poważnym zadaniem jakie spełniają te urządzenia dbamy o to, aby nasz sprzęt nagrywał przede wszystkim w wysokiej jakości. Model Freecam 4.0 pikseli pozwala na uzyskanie nagrania w jakości Full HD 1080p.”  – mówi Mateusz Gac – Prezes Lark Europe.

W ofercie marki Lark już niedługo pojawią się cztery nowe modele kamer dvr – Freecam 2.0, 3.0, 4.0 i 5.0 GPS. Każde z urządzeń różni się zarówno wyglądem jak i parametrami – Klient może dostosować sprzęt do częstotliwości i okoliczności użytkowania.

W najnowszych modelach Lark Freecam mamy do dyspozycji ekrany o rozdzielczości nagrywania nawet do 960×240 pikseli i jakości Full HD 1080p. W przypadku wideo rejestratorów niezwykle ważny jest kąt widzenia – we Freecam do 170°. Użytkowanie ułatwi również funkcja detekcji ruchu i automatyczne wyłączanie sprzętu – dzięki temu rejestrator działa sam, a my nie musimy myśleć o jego podłączaniu. Model freecam 5.0 posiada możliwość podłączenia modułu GPS, a każdy z pozostałych modeli posiada funkcję trybu nocnego – przydatną podczas pokonywania długich tras. Mikrofon i głośnik dostępne w kamerze pozwalają na odtworzenie nagrania oraz dodanie komentarza do pokonywanej trasy.

Oprócz wysokiej jakości parametrów urządzenia marki Lark wyróżniają się ciekawym, nowoczesnym designem, który pasuje do wnętrza samochodu i stanowi uzupełnienie jego wyposażenia.

Wideo rejestrator powinien być podstawowym wyposażeniem każdego auta. Dzięki niemu otrzymujemy poczucie bezpieczeństwa oraz realne zabezpieczenie w przypadku kolizji oraz innych interwencji na drogach. Kamera spełnia swoją rolę również poza autem – Wideo rejestrator świetnie sprawdzi się też jako podręczny sprzęt do nagrywania krótkich filmów z wakacji lub rejestracji malowniczej drogi. Filmy można odtwarzać na komputerze, ekranie GPS-u, telewizora oraz umieszczać np. w serwisach typu YouTube czy Facebook.
 


 

Katagoria: inne sprawy techniczne
Słowa kluczowe: ,
Opublikowano 6 lat temu.