Select Page


MAN: ProfiDrive od 30 lat szkoli kierowców


 

Kierowca jest najważniejszy! MAN ProfiDrive® szkoli kierowców pojazdów ciężarowych i autobusów w zakresie bezpiecznej i ekonomicznej jazdy.

O ekonomicznej jeździe pojazdu w znacznym stopniu decyduje kierowca. Szkolenia MAN ProfiDrive® pozwalają na obniżenie zużycia paliwa z reguły o ponad 10%. Od 30 lat instruktorzy MAN ProfiDrive® przekazują teoretyczną i praktyczną wiedzę w zakresie bezpiecznej i ekonomicznej jazdy na drodze. W rym roku w szkoleniach wzięło udział ponad 6000 osób.

„Wymagania stawiane przed zawodowymi kierowcami uległy znacznym zmianom. Zawodowy kierowca musi dzisiaj sprostać napiętym harmonogramom, obsługiwać stale zmieniające się pojazdy i minimalizować koszty“, mówi kierujący akademią MAN ProfiDrive®, Werner Bigiel podczas międzynarodowego spotkania instruktorów organizowanego w dniach 5 – 7 grudnia w Monachium. Poza tym obowiązująca w Niemczech od 2008 roku „Zawód kierowcy pojazdów ciężarowych wymaga stałego i systematycznego doskonalenia umiejętności.

„Zainteresowanie naszymi szkoleniami jest ogromne, wszystkie kursy są wykupione z wielomiesięcznym wyprzedzeniem“, wyjaśnia Bigiel.

Zainicjowane w 1981 roku przez Wernera Bigiela przedsięwzięcie pod nazwą „Szkolenie w zakresie ekonomicznej jazdy“ rozwinęło się w bardzo bogaty pakiet usług. Oprócz szkoleń dla kierowców ciężarówek i autobusów w zakresie ekonomicznej i bezpiecznej jazdy, aktualna oferta MAN ProfiDrive® w Niemczech obejmuje także pełen zakres szkoleń doskonalących dla kierowców zawodowych, szkolenia dla instruktorów jazdy i rzeczoznawców.
MAN ProfiDrive® zatrudnia dzisiaj na stałe 104 instruktorów działających aktywnie na całym świecie.
W Polsce szkolenia z zakresu ekonomicznej jazdy w ramach akademii MAN ProfiDrive prowadzone są przez Mariusza Brzezinę.


 

Katagoria: inne sprawy techniczne
Słowa kluczowe: 
Opublikowano 7 lat temu.