Select Page


MAN Rental: z powodzeniem zadebiutował w Polsce


 

MAN Rental po osiągnięciu dużego sukcesu w Niemczech, Danii i na Węgrzech wystartował równie świetnie w Polsce. Jak informuje Ralf Faust – Prezes Zarządu Euro-Leasing – dzięki pozyskaniu takich firm jak Slawland, Vaya, Martrans, Fast Wind, Wiesław Pietrzak oraz D & P można mówić o zdobyciu grupy nowych znaczących klientów dla najmu pojazdów. W Polsce na placach w Szczecinie, Warszawie i we Wrocławiu do dyspozycji jest już łącznie około 60 ciągników siodłowych MAN-TGX gotowych do krótko- i długoterminowego wynajmu. Przy czym poza ciągnikami MAN przewoźnicy mogą w razie potrzeby wynająć od firmy Euro-Leasing także naczepy marki Schmitz i Krone.

Faust: „Bezpośredni kontakt z klientem, elastyczność i kontrola kosztów to kluczowe kryteria decydujące o sukcesie w czasach kryzysu ekonomicznego. W szczególności coraz krótsze terminy w postaci próbnych oraz ograniczonych czasowo zleceń transportowych, a także bezwzględna konkurencja, stawiają przewoźników przed koniecznością dostosowania systemów i strategii zarządzania taborem samochodowym do zmian zachodzących na rynku. Również niepewność co do dalszego rozwoju sytuacji rynkowej, ostrożność ze strony banków i firm leasingowych działających na tradycyjnych zasadach ujawniająca się już w trakcie negocjacji warunków finansowania, a także nowe normy emisji spalin sprawiają, że zakup nowych pojazdów staje się coraz trudniejszym i coraz bardziej ryzykownym przedsięwzięciem.”

Poprzez MAN Rental spółka Euro-Leasing GmbH należąca w 50,1 procentach do grupy przedsiębiorstw MAN tworzy konsekwentnie od początku roku 2010 drugą wiodącą markę w branży wynajmu samochodów ciężarowych i zarządzania taborem samochodowym. Ten debiutant z połowy roku 2009 w branży wynajmu może wg Fausta cieszyć się udanym startem. Przy czym zarówno Euro-Leasing, jak i MAN Rental również w przyszłości pozostaną odrębnymi markami.Podstawowe dane:

Spółka Euro-Leasing GmbH [Sp. z o.o.] dysponuje środkami własnymi w wysokości ponad 50 milionów euro i wynajmuje obecnie ponad 3.000 ciągników siodłowych oraz 8.000 naczep siodłowych, przyczep i pojazdów specjalistycznych. Stopień wykorzystania potencjału wynosi aktualnie 94%. W tej jednej z wiodących obecnie niemieckich firm oferujących kompleksową obsługę w zakresie zarządzania taborem samochodowym spółka MAN Nutzfahrzeuge AG [S.A.] posiada od początku roku 2010 udziały w wysokości 50,1 procent. W siedzibie centrali bezpośrednio przy autostradzie A1 w północnoniemieckim Sittensen oraz w szesnastu oddziałach na terenie Niemiec i spółkach zależnych w Danii i w Polsce Euro-Leasing zatrudniał w roku 2009 łącznie ponad 110 osób i osiągnął obroty rzędu 160 milionów euro.


Więcej: www.euro-leasing.pl lub www.manrental.eu


 

Katagoria: inne sprawy techniczne
Słowa kluczowe: , ,
Opublikowano 9 lat temu.