Select Page


map&guide: Bezpłatne testowanie oprogramowania


 

W Internecie pojawiła się bezpłatna możliwość nauki posługiwania się oprogramowaniem do zarządzania transportem drogowym map&guide Professional 2010. Przedstawiciel map&guide w Polsce, bydgoska firma Autosoftware, uruchomiła również bezpłatną usługę konsultingową dla małych przewoźników, polegającą na przygotowywaniu kalkulacji tras i opłat w oparciu o systemy informatyczne. Usługa skierowana jest głównie do jedno lub dwuosobowych firm transportowych, w których niekiedy właściciel jest również kierowcą i z uwagi na brak czasu nie zawsze może kalkulować zaproponowane mu parametry frachtu.

Symulacja pracy na prawdziwym oprogramowaniu map&guide jest możliwa po kliknięciu w link: http://www.mapycyfrowe.com/MGP2010/MGP2010menu.htm. Jest też dostępna na portalu Youtube: http://www.youtube.com/watch?v=nY1Rga8RDkA.

Testowanie tej najnowszej wersji informatycznego narzędzia dla przewoźników obejmuje ustalanie parametrów programu, wybór profilu konkretnego pojazdu, dla którego następnie kalkuluje się trasy zadane mu do przejazdu oraz wiele innych parametrów.

Ustalanie parametrów programu skupia się głównie na wyborze waluty, w której będzie dalej prowadzona kalkulacja przewozów. Z kolei wybór profilu pojazdu obejmuje z jednej strony: rodzaj samochodu i naczepy lub przyczepy, długość, wysokość, szerokość, masę zestawu transportowego i obciążenie na oś, ale również takie parametry jak cechy dróg, po jakich ma się poruszać pojazd, koszty przewozów (np. stawki godzinowe), opłaty drogowe i kalkulator emisji spalin.

Skalkulowanie trasy polega na podaniu adresów startowego i docelowego, a następnie oprogramowanie podaje najkrótszą lub najszybszą drogę oraz ewentualne drogi alternatywne, np. tańsze ze względu na opłaty drogowe lub inne parametry. Kolejnym, bardzo ważnym etapem jest rozpoczęcie kalkulacji najbardziej optymalnej trasy ze względu na czas, jej długość lub koszty.

Do najbardziej optymalnego zaplanowania trasy pod względem czasu jej pokonania, długości przejazdów i kosztów przydatna jest funkcja „search for next”. Pozwala ona na szybkie poszukiwanie najbliższego punktu na mapie od miejsca gdzie się będzie znajdował pojazd. Następnie dyspozytor w firmie przewozowej może zaimportować do oprogramowania dane o kliencie. Adresy poszczególnych jego placówek, do których trzeba coś zawieźć lub odebrać pomogą w kalkulowaniu trasy przejazdu zestawu transportowego.
Na końcu jest też opcja planowania tras dla firm dystrybucyjnych.

Więcej informacji:  www.autosoftware.com.pl oraz www.ptvag.com


 

Katagoria: inne sprawy techniczne
Słowa kluczowe: ,
Opublikowano 9 lat temu.