Select Page


Map&guide: Nowości w wersji Professional 2011


 

Ułatwieniem pracy dla spedytora i przewoźnika jest możliwość korzystania z oprogramowania do planowania tras, wyświetlanego na dwóch ekranach komputerowych – na jednym mapa, a na drugim lista punktów trasy. Przydają się również dodatkowe informacje dla kierowców, jak np. lokalizacja stacji naprawczych sieci producentów ciągników siodłowych lub naczep. Poza tym pożyteczne są informacje o tunelach, strefach zamkniętych dla ciężarówek, czy innych ograniczeniach ruchu. Wszystko to będzie zawierała nowa – tegoroczna wersja oprogramowania map&guide Professional 2011, która będzie w Polsce dostępna od kwietnia 2011 r.

W Poznaniu odbyła się konferencja prasowa firmy Autosoftware, reprezentującej w Polsce spółkę Planung Transport Verkehr z niemieckiego Karlsruhe. Jest ona właścicielem marki map&guide – oprogramowania do zarządzania transportem. O planowanych na 2011 r. nowościach w oprogramowaniu map&guide Professional opowiedział grupie 14 dziennikarzy branży logistyczno-transportowej Wojciech Zalewski, właściciel firmy Autosoftware.

Od bieżącego roku mapa będzie mogła być wyświetlana na dodatkowym monitorze. Lewy monitor będzie wyświetlał listę punktów trasy, podczas gdy prawy – mapę. Czyli zaistnieje możliwość funkcjonalna na stanowisku spedytorskim z dwoma równoległymi komputerami, co ułatwia pracę spedytorowi. Poszerzony zostanie zakres danych o myjniach samochodowych w Europie i stacjach naprawczych dla naczep Schmitz Cargobull.

Funkcjonalność „map&guide call center” będzie dostępna jako moduł dodatkowy „call center”. – Wcześniej ten program występował jako samoistne oprogramowanie. Obecnie będzie częścią systemu map&guide Professional 2011.

W oprogramowaniu pojawią się tak zwane scenariusze opłat drogowych. Są one brane pod uwagę podczas kalkulacji tras, przy użyciu modułu Excel pro. Pozwala to obliczać przyszłe zmiany w opłatach drogowych oraz tworzyć własne modele. To z kolei pozwala na prognozowanie kosztów transportu.

Poza tym map&guide Professional 2011 będzie zawierał nową warstwę o nazwie ADRTunnel, która zawiera informacje o ograniczeniach w tunelach oraz tunelach, w których jest zakazany transport towarów niebezpiecznych. Podczas kalkulacji map&guide identyfikuje czy na trasie znajduje się tunel oraz pozwala na zablokowanie tego odcinka trasy, jeżeli jest to konieczne.

Z kolei „Umożliwianie wyjazdu / przyjazdu do strefy zablokowanej” jest nowym parametrem pojazdu, który pozwala ustawić możliwość poruszania się pojazdu po strefach wyłączonych z ruchu.


 

Katagoria: inne sprawy techniczne
Słowa kluczowe: , ,
Opublikowano 8 lat temu.