Select Page


Map&guide: Przytnij koszty informatyki w firmie


 

Od wiosny 2010 r. jest dostępna w Polsce nowa wersja oprogramowania do zarządzania transportem map&guide Professional 2010. Teraz zostało do niego wprowadzonych wiele nowych funkcjonalności przy zachowaniu obecnie najniższego poziomu cen w Europie dla systemu map&guide Professional Europe City.

W śród wielu nowych rozwiązań zastosowanych w tym oprogramowaniu jednym z bardzo ważnych usprawnień jest API (Application Programming Interface), który umożliwia łączenie oprogramowania mapowego z innymi aplikacjami. Rozwiązanie to pozwala na zmniejszenie kosztów z uwagi na fakt, że do tej pory rozwiązania informatyczne, które wykorzystywały dla swoich potrzeb mapy cyfrowe produkcji spółki Planung Transport Verkehr z niemieckiego Karlsruhe mogły to realizować tylko za pośrednictwem takich rozwiązań jak x-serwer, które jest systemem bardzo drogim.

Opcja pracy w tle oprogramowania map&guide Professional 2010 daje możliwość przesyłania danych kalkulacji trasy, wyświetlania mapy, wyliczania opłat drogowych i innych. Zastosowanie to pozwala również wykorzystywać tę możliwość do aplikacji nie związanych bezpośrednio z transportem. Mogą to być zastosowania dla sprzedaży, geomarketingu i innych celów, wszędzie tam gdzie istotne jest np. pozycjonowanie punktów na dokładnej mapie.


 

Katagoria: inne sprawy techniczne
Słowa kluczowe: , ,
Opublikowano 9 lat temu.