Select Page


MATT: system tachografów cyfrowych


 

Firma MATT związana jest z branżą motoryzacyjną od ponad pół wieku. W obecnym kształcie poszerzonym o dział elektroniki działa od początku lat dziewięćdziesiątych. Posiada Zintegrowany System Zarządzania Jakość-Środowisko zgodny z normami PN-EN ISO 9001:2001, PN-EN ISO 14001:2005.

MATT jest jednym z większych dostawców wyposażenia do obsługi tachografów. Należą do nich tester tachografów UTP-10 oraz urządzenia do pobierania danych z tachografów serii TachoDrive. Znajdują one odbiorców zarówno w  kraju jak  i  za  granicą. W roku 2009 firma MATT została wyróżniona główną nagrodą Międzynarodowych Targów Poznańskich – Złotym Medalem za najlepszy produkt, urządzenie TachoDrive3.

TachoDrive3 to profesjonalne urządzenie przeznaczone do pobierania, archiwizowania oraz analizy danych z tachografu cyfrowego dla firm transportowych, policji, inspektorów Transportu Drogowego. Zastosowana w nim innowacyjna technologia: wbudowane algorytmy analizy i ochrony antywirusowej, kolorowy wyświetlacz LCD, transmisja Bluetooth, bezprzewodowy wydruk raportów sprawiają , iż TachoDrive3 jest jedynym tej klasy urządzeniem na rynku. Produkt ten uzyskał także główne wyróżnienie Stowarzyszenia „Droga i Bezpieczeństwo” (członka European Transport Safety Council w Brukseli).

Jest to już drugi Złoty Medal MTP dla firmy MATT. Poprzedni przyznany został w roku 2007, za System do Obsługi Tachografu Cyfrowego TACHOMATT.

System TACHOMATT powstawał i był doskonalony na przestrzeni wielu lat. Obecnie wzbogacony o oprogramowanie do obsługi tachografów dla flot pojazdów oraz urządzenia do pobierania danych serii TachoDrive, stanowi kompleksową ofertę dla: przedsiębiorstw transportowych, warsztatów oraz służb kontrolnych.
TachoDrive3 uzupełnia linię produktów tego systemu.

Firma MATT stale poszerza także swoją ofertę usług. Obejmuje ona obecnie: tachografy, diagnostykę pojazdów, przeglądy rejestracyjne, ogrzewania typu Webasto i Eberspaecher, CB-radia, Toll-Collect a ostatnio także chłodnictwo i ogumienie.

Od 2009 działa nowy serwis MATT przy ul. Matowej 2 w Komornikach k/Poznania, przy zjeździe z autostrady A2.


 

Katagoria: inne sprawy techniczne
Słowa kluczowe: ,
Opublikowano 8 lat temu.