Select Page


MB: TRUCKERMANIA-26 kierowców w międzynarodowym finale Ligi Kierowców


 

Ponad 9000 kierowców ciężarówek z Europy, Bliskiego Wschodu i RPA zmierzyło się w krajowych eliminacjach konkursu ekonomicznej jazdy, rozgrywanych w czerwcu br. Już 3 września w Monachium poznamy mistrza międzynarodowej Ligi Kierowców FleetBoard. Wśród finalistów nie zabraknie Polaków.

Liderzy krajowych rozgrywek w napięciu czekają na wielki finał 9. Ligi Kierowców FleetBoard. Już 3 września w Monachium poznamy mistrza, który łączy za kierownicą bezpieczeństwo, zwinność i ekonomiczny styl jazdy.

– Rekordowy udział ponad 9000 kierowców z 290 firm transportowych pokazuje, jak bardzo naszym klientom zależy na ograniczeniu zużycia paliwa. Mamy także dowód na to, że kierowcy wciąż chcą ze sobą rywalizować i dobrze się przy tym bawić – mówi Markus Lipinsky, dyrektor zarządzający Daimler FleetBoard GmbH.
Ankieta przeprowadzona przez FleetBoard wykazała, że dla 50 proc. firm głównym powodem uczestnictwa w Lidze Kierowców jest chęć sportowej rywalizacji. 40 proc. liczy na wysoki poziom międzynarodowych zmagań.
Aż 62 proc. spośród kierowców startujących w rozgrywkach to „starzy wyjadacze”, którzy brali już udział w konkursie. Aby osiągnąć jak najlepsze wyniki, 42 proc. z nich zdecydowało się nawet przejść specjalne szkolenia.

78 proc. uczestników podkreśla wyjątkową motywację, jaka towarzyszyła im podczas zawodów. Pełną emocji atmosferę wypełniają inspirujące dyskusje na temat ekonomicznej jazdy i przyjazna rywalizacja.
Jak wypadli poszczególni uczestnicy tegorocznej Ligi Kierowców? Łącznie 3535 kierowców osiągnęło w krajowych rozgrywkach ocenę 8,5 lub wyższą (w skali 1-10), oznaczającą wynik bardzo dobry. Krajowi liderzy uzyskali noty od 8,59 do 9,99. Pozycja w międzynarodowym rankingu bazuje na ocenie stylu jazdy oraz stopnia trudności pokonywanych tras. Te były codziennie monitorowane przez system analizy użytkowania pojazdów FleetBoard. Dzięki nowej aplikacji Liga Kierowców, adresowanej do użytkowników iPhone’a oraz iPada, kierowca i jego firma mogli na bieżąco śledzić wyniki konkursu oraz pozycje poszczególnych drużyn.

Partnerami tegorocznej Ligi Kierowców FleetBoard są: MICHELIN, Krone, Mercedes-Benz TrailerAxleSystems, Voith, UTA, Mercedes-Benz CharterWay oraz FERNFAHRER. Ufundują oni nagrody dla najlepszych kierowców:
1. miejsce: udział w Mistrzostwach Samochodów Ciężarowych Truck Race w Hiszpanii oraz tygodniowy pobyt w Madrycie dla dwóch osób (ufundowany przez UTA). Nagroda obejmuje zarówno bilety na imprezę (2 października 2011 r.), jak i przeloty oraz pobyt w hotelu ze śniadaniami.

Firma, którą będzie reprezentować zwycięski kierowca, zostanie nagrodzona przez Mercedes-Benz CharterWay 3-miesięcznym, bezpłatnym użytkowaniem ciągnika siodłowego Actros, łącznie z pakietem zarządzania pojazdami FleetBoard.

2. miejsce: bilety VIP na finałowe wyścigi serii DTM 22-23 października br. na torze Hockenheimring. Bilety ufundowane przez Mercedes-Benz TrailerAxleSystems obejmują wejście do strefy serwisowej, dostęp do cateringu oraz nocleg dla dwóch osób.

3. miejsce: zestaw opon samochodowych – letnich lub zimowych – firmy MICHELIN.

Firmy reprezentowane przez kierowców, którzy zajmą drugie i trzecie miejsce, otrzymają zestaw sześciu opon X® ENERGY™ SAVERGREEN firmy MICHELIN do samochodów ciężarowych. Pozostali finaliści zostaną nagrodzeni wysokiej klasy zegarkami, również ufundowanymi przez MICHELIN.


 

Katagoria: inne sprawy techniczne
Słowa kluczowe: , ,
Opublikowano 8 lat temu.