Select Page


MB: Unimog największym modelem LEGO Technic


 

Każdy miłośnik Unimoga może teraz spełnić marzenie o posiadaniu własnego egzemplarza. W sierpniu do sprzedaży trafi bowiem LEGO Technic Unimog U 400. Zbudowany z 2048 elementów model jest największym w historii firmy LEGO (skala 1:12,5).

LEGO Technic Unimog U 400 – powstały pod okiem specjalistów z Mercedes-Benz – aż po najmniejsze detale wiernie naśladuje oryginał. Obie konstrukcje łączy odwaga w trudnym terenie, gwarantowana przez wysoki prześwit i napęd na cztery koła. Jak przystało na najbardziej uniwersalny pojazd świata, „mały” Unimog został uzbrojony w sterowany pneumatycznie, obracany żuraw z chwytakiem, wciągarkę, pług śnieżny oraz przestrzeń ładunkową. Tak jak większy brat, zimą potrafi odśnieżać drogi, a latem pomaga przy budowie infrastruktury czy porządkowaniu nasypów.

LEGO Technic Unimog U 400 trafi do sklepów z zabawkami oraz salonów Mercedes-Benz w sierpniu br. Cena modelu wynosi 190 euro.

Mercedes-Benz Unimog świętuje 60. urodziny
Topowy model LEGO pojawia się w doskonałym momencie – dokładnie 60 lat temu, 3 czerwca 1951 roku, bramy fabryki w Gaggenau opuścił pierwszy Unimog. Unikalna koncepcja i ogromna wytrzymałość – oto cechy, dzięki którym „pojazd uniwersalny” (niem. Universal-Motor-Gerät, skąd wzięła się popularna nazwa Unimog) zbudował swój legendarny wizerunek. Dziś służy nie tylko do pracy w wymagających warunkach zimowych czy na terenach zielonych, ale również przy odwiertach, wykopaliskach i projektach infrastrukturalnych.
Dotychczas z taśm produkcyjnych zjechało ponad 380 tys. Unimogów. Od 2002 roku model powstaje w fabryce w Wörth. W grudniu 2010 roku zakład świętował wyprodukowanie 10-tysięcznego egzemplarza serii U 300/U 400/U 500.

Z okazji okrągłego jubileuszu Mercedes-Benz przygotował szereg obfitujących w atrakcje imprez, m.in. rajd i zlot miłośników Unimoga.

O LEGO Technic
Od 34 lat LEGO Technic działa w imię hasła: „Technologia… zupełnie jak rzeczywistość”. Doskonale odwzorowane modele przyciągają uwagę nie tylko małych inżynierów w wieku od dziewięciu lat w górę, ale i tych dorosłych. Jak zawsze w przypadku LEGO Technic, jeden zestaw umożliwia budowę dwóch różnych modeli, gwarantując podwójnie udaną zabawę. Nowy Mercedes-Benz Unimog U 400 dodaje do tego niepowtarzalny wygląd oraz funkcjonalność i terenową sprawność oryginału.


 

Katagoria: inne sprawy techniczne
Słowa kluczowe: , ,
Opublikowano 8 lat temu.