Select Page


Mercedes-Benz: Sami swoi, czyli Mercedes w Lubomierzu


 

Sami swoi, czyli Mercedes w Lubomierzu

Dolnośląski dealer Mercedesa, spółka Mirosław Wróbel włączyła się w organizację XVI Ogólnopolskiego Festiwalu Filmów Komediowych w Lubomierzu. Na potrzeby imprezy firma przekazała dwa samochody marki Mercedes-Benz, którymi podróżować będą goście festiwalu.

Ogólnopolski Festiwalu Filmów Komediowych „Sami Swoi” od lat cieszy się ogromnym zainteresowaniem. Oprócz aktorów odwiedzają go kabareciarze, kompozytorzy muzyki filmowej oraz reżyserzy prezentujący swoje najnowsze dzieła.
W trakcie tegorocznej edycji, która ruszy już 9 sierpnia 2012 r., goście festiwalu podróżować będą Mercedesami Vito dostarczonymi przez spółkę Mirosław Wróbel z Wrocławia.

– Cieszymy się, że możemy włączyć się w organizację festiwalu, który od lat cieszy się mianem kultowego, tym bardziej, że wielu z nas wychowało się na filmach o Kargulu i Pawlaku będących patronami imprezy.  Jesteśmy też dumni, że przybywający do Lubomierza artyści jeżdżą właśnie naszymi autami – mówi Michał Łuczak, prezes firmy Mirosław Wróbel.

Przez wielu Lubomierz nazywany jest polskim Hollywood, ponieważ to właśnie tutejsze plenery posłużyły filmowcom aż osiem razy. Wśród najgłośniejszych produkcji znalazły się takie filmy „Krzyż walecznych”, „Maratończyk” i „Zakład”, jednak to  historia Karguli i Pawlaków najmocniej odcisnęła się na współczesnych losach miasta.

Mirosław Wróbel Sp. z o.o. to dealer samochodów Mercedes-Benz, jedyny na Dolnym Śląsku i Opolszczyznie, który posiada autoryzację na sprzedaż i serwis wszystkich typów samochodów osobowych, dostawczych i ciężarowych marki Mercedes-Benz, a także dealer marki Mazda. Historia firmy rozpoczęła się w 1989 roku od budowy niewielkiego warsztatu samochodowego. W 1992 roku firma otrzymała autoryzację Mercedes-Benz.
Obecnie spółka Mirosław Wróbel to sześć oddziałów we Wrocławiu, w Opolu, Jeleniej Górze, Lubinie i dwa w Pietrzykowicach w tym uruchomione w marcu br. najnowocześniejsze na Dolnym Śląsku Centrum Blacharsko-Lakiernicze Spółka posiada także salon Mazdy w Opolu. Firma zatrudnia ponad 220 pracowników, a marka kojarzona jest z wysoką jakością, prestiżem i elegancją. Spółka skutecznie konkuruje z innymi podmiotami na rynku autoryzowanych dealerów Mercedes-Benz, zajmując czołowe miejsca na listach rankingowych. W 2012 roku firma zdobyła tytuł Dealera Roku Mercedes-Benz oraz Dealera Dobrych Uczynków.

Więcej informacji


 

Katagoria: inne sprawy techniczne
Słowa kluczowe: 
Opublikowano 7 lat temu.