Select Page


Mercedes-Benz: Silnik nowej generacji dla samochodów ciężarowych


 

17 marca 2011 odbyła się prezentacja silnika Mercedes-Benz najnowszej generacji przeznaczonego dla samochodów ciężarowych. Europejska wersja silnika pod nazwą „BlueEfficiency Power”, budowana w  fabryce Mercedesa w Mannheim, będzie zastosowana w nowej generacji pojazdów ciężarowych Mercedes-Benz.

Prezentując nowy silnik, Daimler AG jako pierwszy producent samochodów ciężarowych na świecie spełnia normę emisji spalin Euro VI (będzie obowiązywać od  roku 2014). Jednocześnie  silnik ten jest najbardziej efektywny w swoim segmencie rynkowym. Dzięki uniwersalnej architekturze może być stosowany  w pojazdach Daimlera na całym świecie, co pozwoli koncernowi na znaczne obniżenie kosztów produkcji dzięki korzyściom skali.

Silnik „BlueEfficiency Power” jest tylko jednym z elementów nowego pakietu, jaki znajdzie się w nowym samochodzie ciężarowym Mercedes-Benz, który   zostanie zaprezentowany jeszcze w tym roku.

Jak podkreślił Andreas Renschler, członek zarządu odpowiedzialny za Daimler Trucks, wcześniejsze stosowanie silników spełniających Euro 6 powinno skutkować zwolnieniem firm posiadających takie auta z opłat autostradowych – ale to jest zadanie polityków. 

Katagoria: inne sprawy techniczne
Słowa kluczowe: , , ,
Opublikowano 9 lat temu.