Select Page


Mercedes-Benz: Truck & Trailer Center w Strykowie


 

8 czerwca 2010 r. odbyło się uroczyste wmurowanie kamienia węgielnego pod budowę kolejnej stacji w sieci samochodów ciężarowych Mercedes-Benz Truck & Trailer Center w Strykowie. Obiekt powstanie w bardzo dogodnym położeniu geograficznym:  u zbiegu autostrad A1 północ-południe i A2 wschód-zachód oraz w sąsiedztwie drugiego co do wielkości polskiego miasta – Łodzi.

Termin zakończenia budowy Truck & Trailer Center w Strykowie przewidziany jest na IV kwartał br., a pierwsi Klienci zawitają na początku 2011 roku. Stacja  będzie prowadzić sprzedaż i serwis naczep Schmitz Cargobull oraz pojazdów dostawczych i ciężarowych Mercedes-Benz. Całkowita powierzchnia obiektu wyniesie 8597 m2. Budynek główny Truck & Trailer w Strykowie pomieści serwis naczep Schmitz Cargobull o powierzchni 1022m2, biuro 1899m2, serwis pojazdów użytkowych 1023m2 w centrum znajdzie się również magazyn, blacharnia, lakiernia, serwis ogumienia, myjnia, diagnostyka oraz hamownia. Biuro serwisu z poczekalnią dla klientów o powierzchni 925m2 umieszczone będzie na parterze, na pierwszym piętrze zaprojektowano biuro handlowe z ekspozycją pojazdów o powierzchni 974 m2. W kompleksie nie zabraknie hali montażowej oraz ogromnego parkingu.

Zakres działalności Diesel-Truck w Centrum Truck & Trailer w Strykowie to przede wszystkim  sprzedaż pojazdów użytkowych Mercedes-Benz (Vito, Sprinter, Vario, Atego, Axor, Actros, Zetros) oraz serwis pojazdów użytkowych i sprzedaż części zamiennych. Firma EWT w ramach swojej działalności zaoferuje sprzedaż i serwis naczep oraz zabudów firmy Schmitz i części zamiennych. Ogromny kompleks będzie również świadczył usługi zewnętrzne z zakresu pomiaru mocy i momentu obrotowego silnika pojazdów w hamowni podwoziowej, diagnostyki pojazdów, mycia pojazdów, naprawy i wymiany opon oraz montaż naczep i zabudów.Docelowo w salonie i stacji serwisowej w Strykowie prace znajdzie 125 osób.


 

Katagoria: inne sprawy techniczne
Słowa kluczowe: , , , , , , , , , ,
Opublikowano 9 lat temu.