Select Page


Mercedes-Benz: Witold Sobociński w Światku przez Polskę


 


Rusza trzecia tura projektu „Polska Światłoczuła”, wspieranego przez Mercedes-Benz. Znakomity operator Witold Sobociński będzie podróżował w Światku (Mercedes-Benz Viano), a ekipa filmowa w Czułku (Mercedes-Benz Sprinter).

Prowadzony przez reżyserkę Dorotę Kędzierzawską i operatora Artura Reinharda projekt „Polska Światłoczuła” rozpoczyna trzecią turę. Trasa wiedzie m.in. przez Kętrzyn, Szczecin i Nowy Wiśnicz, a zakończy się w Grójcu, 26 lutego w Grójeckim Ośrodku Kultury. W ramach projektu pokazywane sa polskie fimy, po których ich twórcy dyskutują z publicznością.

Gwiazdą trzeciej tury jest Witold Sobociński, jeden z najwybitniejszych polskich operatorów filmowych, autor zdjęć do najwybitniejszych polskich  filmów jak „Ziemia Obiecana” i „Wesele” Andrzeja Wajdy czy „Sanatorium pod klepsydrą” Wojciecha Hasa. Z Romanem Polańskim krecił „Piratów” i  „Frantic”, gdzie współpracował z Harrisonem Fordem.

Znani filmowcy podróżują po Polsce dwoma vanami Mercedes-Benz, które firma udostępniła na cały okres trwania projektu. Samochody stały się członkami ekipy i otrzymały imiona: niezawodny Czułek (Sprinterem 313) to ruchome kino, a luksusowy, sześcioosobowy Światek służy za salon na kołach (Viano z trzylitrowym silnikiem), którym kieruje ubiegłoroczna absolwentka socjologii, urocza Ola Grażyńska. Jak widać  sześcioosobowe Viano prowadzi się lekko i jest doskonałym połączeniem kultury, piękna, młodości i motoryzacji.


 

Katagoria: inne sprawy techniczne
Słowa kluczowe: 
Opublikowano 7 lat temu.