Select Page


MoTip Dupli: Bezpieczna jazda z preparatem do czyszczenia hamulców


 

Miłośnicy motoryzacji bardzo dobrze zdają sobie sprawę z tego, że bezpieczeństwo na drodze jest najważniejsze. Sprawny układ hamulcowy to podstawa, by nie stać się zagrożeniem dla innych uczestników w ruchu drogowym i zapewnić swoim pasażerom bezpieczną podróż. Dzięki preparatowi do czyszczenia hamulców firmy MoTip Dupli każdy automobilista może samodzielnie zadbać o prawidłowe funkcjonowanie układu hamulcowego w swoim pojeździe.

Dobór odpowiednich klocków hamulcowych to bardzo ważny proces. Elementy te ulegają bowiem szybkiemu zużyciu, a ich wymiana jest konieczna, by cały układ hamulcowy sprawnie funkcjonował. Większość kierowców uważa tę czynność za nieskomplikowaną i dokonuje wymiany samodzielnie, nie będąc świadomym, że części zamienne należy uprzednio oczyścić. Jak zatem w prawidłowy sposób dokonać wymiany klocków hamulcowych i zadbać o sprawność układu hamulcowego w swoim samochodzie? Z pomocą przychodzi preparat do czyszczenia hamulców firmy MoTip Dupli.

Profesjonalizm w każdym przydomowym garażu z firmą MoTip Dupli
Nowe klocki oraz tarcze hamulcowe pokryte są ochronną warstwą wierzchnią z oleistych, antykorozyjnych impregnatów. Przed montażem elementów należy tę powłokę koniecznie usunąć, by przywrócić częściom zamiennym stan fabryczny. Prawidłowe działanie klocków zależy od czystego zacisku oraz odtłuszczonej tarczy hamulcowej. Zadbany zacisk poprawia bowiem poruszanie się klocków w szczękach oraz sprawia, że dociskają one równolegle do płaszczyzny tarczy podczas hamowania. Usunięcie zaś z powierzchni tarczy warstwy antykorozyjnej skraca czas powrotu do pełnej sprawności hamowania w pierwszych kilometrach eksploatacji nowych części. Dzięki produktowi z oferty MoTip można w prosty i szybki sposób wykonać profesjonalną wymianę, nawet w przydomowym garażu.

Środek do czyszczenia hamulców MoTip to najwyższej jakości preparat przeznaczony do samodzielnego oczyszczania szczęk, tarcz hamulcowych oraz innych części układu hamulcowego. Niewielkie, ale wydajne opakowanie o pojemności 500 ml w znacznym stopniu ułatwia dozowanie preparatu. Wyposażony w specjalną dyszę preparat z oferty MoTip umożliwia kierowanie zmywacza w dowolną stronę i jego aplikację w różnych pozycjach. Dodatkowo, rozmiar opakowania preparatu do czyszczenia hamulców, pozwala na łatwe przechowywanie, przy jednoczesnej oszczędności jakże cennego miejsca w garażu.

Sprawny układ hamulcowy z preparatem do czyszczenia hamulców z oferty MoTip

Stała eksploatacja samochodu oraz zmienne warunki atmosferyczne mogą spowodować „zapieczenie” się zacisku samochodowego i doprowadzenie do dysfunkcji układu hamulcowego. Preparat do czyszczenia hamulców MoTip posiada również funkcję penetrującą – poluzowuje „zapieczone” elementy rozpuszczając smary, szybko odparowując i pozostawiając powierzchnię czystą i suchą. Utrzymane w czystości zaciski hamulcowe wydłużają żywotność i zwiększają sprawność całego układu hamulcowego. Produkt dostępny w ofercie firmy MoTip Dupli jest także odporny na korozję, nie posiada właściwości przewodzących i – co istotne – nie wymaga wycierania. Znaczącą zaletą preparatu do czyszczenia hamulców firmy MoTip Dupli jest szybkość odparowywania, dzięki czemu błyskawicznie osiągniemy zamierzony efekt.

Preparat do czyszczenia hamulców MoTip to najwyższej jakości rozwiązanie przeznaczone dla wszystkich miłośników motoryzacji i zapalonych mechaników, którzy dbają o swój samochód we własnym zakresie. W skład licznej rodziny preparatów technicznych w aerozolu firmy MoTip Dupli wchodzą również preparaty do czyszczenia styków, silników, przekładni i łańcuchów, stali nierdzewnej, gaźników, trudnodostępnych miejsc, usuwania tłustych zabrudzeń, pianka do czyszczenia oraz wielofunkcyjny preparat czyszczący. Dzięki firmie MoTip Dupli możemy być pewni, że nasz samochód będzie sprawnie funkcjonował przez długi czas.


Więcej informacji na: www.motipdupli.pl


 

Katagoria: inne sprawy techniczne
Słowa kluczowe: ,
Opublikowano 8 lat temu.