Select Page


MOTIP DUPLI: Jak zadbać o samochód po zimie?


 

Długa, mroźna zima mocno dała się we znaki większości z nas i sprawiła, że z niecierpliwością oczekujemy wiosny. Cieplejsze dni powodują, że puszczamy w niepamięć trudy związane z tym okresem. Nasz samochód będzie jednak długo „pamiętał” zeszłoroczną zimę, jeżeli w należyty sposób o niego nie zadbamy. Ekspert z firmy MoTip Dupli wyjaśnia, jak w szybki i prosty sposób przywrócić auto do idealnego stanu.

Po zimie każdy samochód wymaga gruntownego czyszczenia, jednakże zwykła wizyta na myjni nie usunie wszystkich zanieczyszczeń. „W okresie zimowym do kabiny samochodu wnosimy mnóstwo piasku, śniegu, soli oraz innego rodzaju zanieczyszczeń. Chcąc przywrócić samochód do nienagannego stanu nie wystarczy wyłącznie odkurzyć jego wnętrze. Sprzątając samochód, należy dokładnie wyczyścić zarówno deskę rozdzielczą, jak i całą tapicerkę samochodową. Najlepszym sposobem na osiągnięcie zdumiewającego efektu we wnętrzu samochodu jest użycie sprayu do czyszczenia kokpitu na bazie wody z linii Car Care oraz preparatu do czyszczenia tapicerki firmy MoTip Dupli” – wyjaśnia Artur Kurz, ekspert z firmy MoTip Dupli. „Chcąc uzyskać jak najlepszy efekt trzeba pamiętać o dokładnym umyciu szyb samochodowych, także od środka. Dzięki środkowi do czyszczenia szyb w aerozolu z linii Car Care, nasze szyby będą lśniąco czyste.”– dodaje Artur Kurz.

Wiosną warto również sprawdzić, czy w czasie zimy, nie doszło do uszkodzeń karoserii.„Wychwycenie rys spowodowanych choćby nieumyślnym wjazdem w zaspę śniegu pozwala na wczesną reakcję, tym bardziej, że wraz z upływem czasu braki w karoserii mogą doprowadzić do korozji uszkodzonych elementów.  Dzięki sztyftom  MOTIP-DUPLI Touch-up oraz lakierom akrylowym MoTip niewielkie oraz pojedyncze niedoskonałości nadwozia możemy samodzielnie zamaskować, unikając tym samym kosztownej wizyty w warsztacie lakierniczym” – wyjaśnia Artur Kurz. z firmy MoTip Dupli. „Gdy już wszelkie usterki zostaną usunięte, a wnętrze samochodu wyczyszczone, należy dokładnie umyć karoserię samochodu. Użycie szamponu czyszcząco – nabłyszczającego z oferty MoTip pozwoli dokładnie oczyścić karoserię, zaś preparat przywracający oryginalny kolor sprawi, że nasz samochód będzie wyglądał jak nowy.”  – dodaje Artur Kurz, ekspert z firmy MoTip Dupli.

Po zimie trzeba zadbać zarówno o nadwozie, jak i podwozie: „ W trakcie zimy podwozie każdego samochodu narażone jest na działanie soli i piasku, dlatego też tak istotne jest jego wyczyszczenie oraz zakonserwowanie. Środek do konserwacji podwozi na bazie wosku firmy MoTip zapewni doskonałą ochronę przed rdzą.” – dodaje Artur Kurz. „Tak samo należy zadbać o silnik, bowiem zimowa pogoda sprzyja osiadaniu się brudu na jego powierzchni. Dzięki preparatowi do czyszczenia silników firmy MoTip Dupli „serce” naszego samochodu może być znowu czyste.”

Przywrócenie „blasku” naszego auta po zimie nie należy do czynności trudnych, skomplikowanych czy kosztownych. Wystarczy jedynie trochę zapału oraz czasu, by nasz samochód wyglądał olśniewająco. Teraz dzięki poradom ekspertów z firmy MoTip Dupli możemy samodzielnie zadbać o swoje auto.


 

Katagoria: inne sprawy techniczne
Słowa kluczowe: 
Opublikowano 8 lat temu.