Select Page


NaviExpert: Bezpłatny dostęp do nawigacji


 

W dniach 29 października – 2 listopada 2010 roku NaviExpert, dostawca nawigacji osobistej do telefonów komórkowych wprowadzi bezpłatny dostęp do swojej nawigacji. Osoby, które zdecydują się w tym okresie skorzystać z aplikacji NaviExpert będą miały możliwość wykorzystania wszystkich oferowanych przez nią funkcji. Nawigację będzie można pobrać ze strony internetowej NaviExpert.

W okresie Dnia Wszystkich Świętych kierowcy stają przed koniecznością dotarcia do kilkunastu miejsc w bardzo krótkim czasie. Stąd potrzeba posiadania nawigacji, która będzie w stanie profesjonalnie doprowadzić do wyznaczonego celu. Dzięki rozkodowaniu dostępu do nawigacji NaviExpert posiadacze aplikacji będą mogli dotrzeć do wyznaczonego przez nich miejsca samochodem, środkiem komunikacji miejskiej czy pieszo.

„Powodem rozkodowania dostępu do naszej aplikacji nawigacyjnej jest chęć ułatwienia podróżowania w okresie Dnia Wszystkich Świętych. Jesteśmy przekonani, że NaviExpert umożliwi osobom podróżującym samochodem, środkiem komunikacji miejskiej czy przemieszczającym się pieszo, szybkie i komfortowe dotarcie do wyznaczonego przez nich celu. Liczymy, że dzięki naszej akcji jeszcze więcej osób zdecyduje się na wybór naszej aplikacji nawigacyjnej, przekonując się do jej użyteczności” – mówi Andrzej Jaszkiewicz, Prezes Zarządu NaviExpert.

Niskie koszty eksploatacji
Korzystanie z NaviExpert w przypadku posiadania wykupionego pakietu danych nie skutkuje ponoszeniem wysokich opłat. NaviExpert nie przeprowadza ciągłej transmisji danych. Osoba korzystająca z aplikacji ponosi opłatę tylko w momencie wytyczania trasy lub jej zmiany. W praktyce pobranie nawet najdłuższej trasy w Polsce oznacza transmisję danych na poziomie 300 – 400 kB. Przy krótszych trasach będzie to tylko kilkadziesiąt kB.

Poruszaj się od 10 do 50% szybciej z NaviExpert

Dzięki technologii Community Traffic Online system „wie” gdzie i kiedy pojawiają się korki oraz gdzie i kiedy można poruszać się po drogach płynnie. W efekcie użytkownik aplikacji NaviExpert dojeżdża do celu od 10 do 50% szybciej w stosunku do tradycyjnej nawigacji. Przetwarzanie rzeczywistych danych zbieranych od użytkowników oznacza, że każdy, kto korzysta z nawigacji NaviExpert, może poruszać się skrótami i dojazdami znanymi tylko lokalnym ekspertom, np.: taksówkarzom czy osobom mieszkającym w danej okolicy. Może się również zdarzyć, że NaviExpert wskaże fizycznie dłuższą, ale zajmującą mniej czasu trasę.

Znajdź ciekawe miejsce z NaviExpert
NaviExpert, dzięki stale rosnącej i aktualizowanej bazie ponad 300 tysięcy punktów POI umożliwia szybkie wyszukanie i dotarcie do najbardziej interesujących użytkownika miejsc. Wyszukiwarka kontekstowa POI Explorer wraz z sugerowanym podpowiedziami pomoże łatwo znaleźć interesujące miejsce. Aplikacja umożliwia m.in. wyszukanie stacji benzynowych czy punktów gastronomicznych, co może być szczególnie przydatne w okresie Dnia Wszystkich Świętych. Bezpieczeństwo w trakcie podróży zapewni na bieżąco aktualizowana baza niebezpiecznych miejsc, fotoradarów oraz punktów częstych kontroli drogowych.

Planuj i śledź przejazd miejskimi środkami transportu

Użytkownicy nawigacji NaviExpert mogą – jako pierwsi w Polsce – zaplanować i śledzić trasę przejazdu środkami komunikacji miejskiej. NaviExpert udostępnia szczegółowy, tekstowy plan podróży obejmujący numery linii autobusowych, tramwajowych, kolejek podmiejskich, liczbę przystanków, przesiadek i cenę biletów wraz z wyznaczoną trasą przejazdu na mobilnej mapie. Dane komunikacji miejskiej pochodzą z partnerskiego serwisu Jakdojade.pl. 1 listopada w sześciu największych miastach Polski (Warszawa, Szczecin, Łódź, Toruń, Poznań, Kraków) lista połączeń komunikacyjnych uwzględni specjalne linie komunikacyjne wprowadzone z okazji Dnia Wszystkich Świętych.

Nawigacja piesza w Twoim telefonie
NaviExpert wyposażony został również w nawigację pieszą. Zaproponuje ona najkrótszą trasę
do wybranego przez użytkownika punktu docelowego i precyzyjnie do niego doprowadzi. W trakcie pokonywania wyznaczonej trasy cały czas będzie można śledzić położenie na mapie i odległość, jaka pozostała do celu pieszej wyprawy. Ten typ trasy jest niezwykle użyteczny w okresie Dnia Wszystkich Świętych, kiedy wiele ulic w pobliżu cmentarzy jest czasowo wyłączonych z ruchu a trasę trzeba pokonywać pieszo.

Dostępność
Aplikacja będzie odkodowana od piątku 29 października od godziny 9: 00 do wtorku
2 listopada do godziny 12.00. Aplikację nawigacyjną NaviExpert będzie można pobrać ze strony internetowej: http://www.naviexpert.pl/.O NaviExpert
NaviExpert to pierwsza w Polsce mobilna nawigacja osobista działająca w ponad 90% telefonów komórkowych dostępnych na rynku. Już ponad 90 % urządzeń dostępnych na rynku, czyli ponad 240 modeli telefonów komórkowych znanych marek: Sony Ericsson, Nokia, HTC, Samsung, LG, Motorola oraz BlackBerry, jest kompatybilnych z systemem NaviExpert. Jako jedyna nawigacja na polskim rynku oferuje trzy tryby nawigowania: nawigację samochodową, środkami komunikacji miejskiej i pieszą. Ponadto oferuje wszystkie funkcje standardowej nawigacji oraz szereg możliwości dostępnych wyłącznie w technologii online. Aplikacja działa ze wszystkimi najpopularniejszymi systemami operacyjnymi na telefony komórkowe (Android, Symbian, Windows Mobile). Firma współpracuje z wiodącymi operatorami telefonii komórkowej Orange, Era i Play. Jest partnerem portalu Wirtualna Polska, a także Grupy eholiday.pl, która zapewnia bazę noclegową dostępną w nawigacji NaviExpert. Spółkę utworzyli w połowie 2005 r. wieloletni pracownicy naukowi Instytutu Informatyki Politechniki Poznańskiej. Firma pozyskała inwestora typu Venture Capital, którym jest notowana na Giełdzie Papierów Wartościowych MCI Management SA.


 

Katagoria: inne sprawy techniczne
Słowa kluczowe: ,
Opublikowano 9 lat temu.