Select Page


NaviExpert: nowa wersja aplikacji NaviExpert 6.0


 

9 września NaviExpert, dostawca nawigacji osobistej GPS do telefonów komórkowych, zaprezentował nową wersję aplikacji NaviExpert 6.0. Została ona wprowadzona z myślą o kierowcach wymagających od swojej nawigacji wielofunkcyjności i przydatności zarówno w samochodzie, jak i poza nim. NaviExpert 6.0 umożliwia kierowcom pozostawienie swojego samochodu na parkingu i kontynuowanie podróży za pomocą środków komunikacji miejskiej czy pieszo. Ekonomiczną podróż samochodem umożliwi nowa funkcja szacowania spalania, a korzystanie z nawigacji ułatwi nowy, jeszcze bardziej czytelny i prostszy w obsłudze interfejs.

Kierowcy, szczególnie w dużych miastach, coraz częściej zostawiają samochody przy dużych węzłach komunikacyjnych, kontynuując podróż środkami komunikacji miejskiej czy pieszo. Stąd wynika potrzeba posiadania aplikacji sprawdzającej się zarówno w trakcie podróży samochodem jak i po jej zakończeniu. Od 9 września użytkownicy NaviExpert będą wspomagani przez nawigację nie tylko podczas jazdy samochodem, ale również w trakcie korzystania ze środków komunikacji miejskiej czy przemieszczania się pieszo. „Kierowcy oczekują od osobistych aplikacji nawigacyjnych pełnej funkcjonalności i niezawodności w każdej sytuacji. Stąd wprowadzenie do naszej aplikacji funkcji, które umożliwiają korzystanie z nawigacji nie tylko w samochodzie, ale i w środkach komunikacji miejskiej czy pieszo. Ponadto nowa wersja aplikacji nawigacyjnej umożliwi ekonomiczne planowanie podróży samochodem dzięki funkcji szacowania spalania” – mówi Andrzej Jaszkiewicz, Prezes Zarządu NaviExpert. „W niedalekiej przyszłości planujemy wprowadzenie kolejnych funkcji ułatwiających podróż samochodem, w tym również funkcji zgłaszanych przez użytkowników naszej nawigacji “– dodaje Andrzej Jaszkiewicz.

Oszacuj zużycie paliwa w Twoim samochodzie

Dzięki funkcji szacowania spalania NaviExpert może oszacować ilość spalanego paliwa na wyznaczonej trasie na podstawie informacji o rzeczywistych prędkościach jazdy pochodzących z danych Community Traffic Online. Ta funkcja to wstęp do wprowadzenia w kolejnej wersji aplikacji nowego typu trasy ECO umożliwiającej wytyczenie najbardziej ekonomicznego przejazdu.  

Planuj i śledź przejazd miejskimi środkami transportu
Od teraz osoby posiadające na swoich telefonach aplikację NaviExpert będą mogły – jako pierwsze w Polsce – zaplanować i śledzić trasę przejazdu środkami komunikacji miejskiej. NaviExpert udostępnia szczegółowy, tekstowy plan podróży obejmujący numery linii autobusowych, tramwajowych, kolejek podmiejskich, liczbę przystanków, przesiadek i cenę biletów wraz  z wyznaczoną trasą przejazdu na mapie. Prezentowane użytkownikowi dane pochodzą z partnerskiego serwisu jakdojade.pl. Funkcja nawigacji środkami komunikacji miejskiej jest już dostępna w Bydgoszczy, Krakowie, Łodzi, Poznaniu, Szczecinie, Toruniu, Wrocławiu i Warszawie. Wraz z rozwojem serwisu jakdojade.pl usługa będzie się rozszerzać na kolejne miasta w Polsce.

Nawigacja piesza w twoim telefonie
Posiadacze nawigacji NaviExpert zostaną dodatkowo wyposażeni w profesjonalną nawigację pieszą. Zaproponuje ona najkrótszą trasę do wybranego przez użytkownika punktu docelowego i precyzyjnie do niego doprowadzi. W trakcie pokonywania wyznaczonej trasy cały czas będzie można śledzić położenie na mapie i odległość, jaka pozostała do celu pieszej wyprawy.

Podróżuj do 50% krócej z NaviExpert

Dzięki zaawansowanej technologii Community Traffic Online system „wie” gdzie i kiedy pojawiają się korki oraz gdzie i kiedy można poruszać się po drogach płynnie. W efekcie działania Community Traffic Online, użytkownik aplikacji NaviExpert, korzystając w niej podczas jazdy samochodem,  dojeżdża do celu od 10 do 50% szybciej w stosunku do tradycyjnej nawigacji. Przetwarzanie rzeczywistych danych zbieranych od użytkowników oznacza, że każdy, kto korzysta z nawigacji NaviExpert, może poruszać się skrótami i dojazdami znanymi tylko lokalnym ekspertom, np.: taksówkarzom czy osobom mieszkającym w danej okolicy. Może się również zdarzyć, że NaviExpert wskaże fizycznie dłuższą, ale zajmującą mniej czasu trasę. W wyniku aktualizowania danych w czasie rzeczywistym nawigacja NaviExpert informuje użytkownika o zlokalizowanych sytuacjach na drodze, które mają wpływ na spowolnienie ruchu (np.: wypadki lub roboty drogowe) i umożliwia ich najlepsze ominięcie.

Prostszy, bardziej intuicyjny interfejs użytkownika
Obsługa NaviExpert 6.0 jest jeszcze łatwiejsza dzięki bardziej czytelnemu i prostszemu w obsłudze interfejsowi. Nowy ekran menu „Nawiguj” i „Szukaj” pozwala na wyszukiwanie zarówno adresów jak i punktów POI. Podczas wpisywania automatycznie pojawiają się podpowiedzi dla poszczególnych słów, np. nazwy miast i ulic, co ułatwia i znacznie przyspiesza wyszukiwanie adresów i miejsc. Dzięki temu wprowadzenie trasy przed rozpoczęciem jazdy samochodem zajmuje teraz znacznie mniej czasu. Dodatkowo nowa wersja NaviExperta została wzbogacona o wybór lektorów męskich i żeńskich, opcję lektora w języku angielskim oraz warianty tras wraz z oszacowanymi dla nich różnymi czasami dojazdu w zależności od wybranego rodzaju trasy.

Znajdź ciekawe miejsce z NaviExpert
NaviExpert, dzięki stale rosnącej i aktualizowanej bazie ponad 260 tysięcy punktów POI umożliwia szybkie wyszukanie i dotarcie do najbardziej interesujących użytkownika miejsc. Aplikacja dostarczy informacji nie tylko o hotelach, sklepach, restauracjach, bankomatach, ale również o klubach, koncertach czy imprezach sportowych. Osoby, które będą chciały spędzić czas wolny w sali kinowej, mogą za pomocą NaviExpert nie tylko zlokalizować najbliższe kino, ale i sprawdzić jego repertuar. Baza punktów POI jest dostarczana przez firmę Imagis i uzupełniana o informacje z takich serwisów internetowych, jak Gastronauci.pl, Eholiday.pl, Sybil.pl czy Coigdzie.pl.

Określ swoje położenie w budynkach z NaviExpert

Dzięki kolejnej nowości w NaviExpert 6.0, czyli dodatkowej lokalizacji położenia na bazie sieci komórkowej, można wyszukiwać najbliższe adresy i punkty POI, otrzymać prezentację aktualnej przybliżonej pozycji na mapie czy nawet układać trasy z aktualnej pozycji bez sygnału GPS. Jest to niezwykle przydatne np. w budynkach i garażach podziemnych. Dzięki dodatkowej lokalizacji położenia na bazie sieci komórkowej kierowcy zyskają możliwość wygodnego przygotowania i wprowadzenia trasy w aplikacji NaviExpert również w miejscach, gdzie nie jest możliwe nawiązanie połączenia z satelitami nawigacyjnymi (do samej funkcji nawigowania potrzebny jest GPS). Sieć komórkowa pozwala na ustalenie pozycji przybliżonej z dokładnością do kilkuset metrów w mieście i kilku kilometrów poza miastem.


 

Katagoria: inne sprawy techniczne
Słowa kluczowe: 
Opublikowano 9 lat temu.