Select Page


NaviExpert: sprzedał milion nawigacji


 

W połowie listopada liczba nawigacji sprzedanych przez NaviExpert przekroczyła 1 milion. W 2010 roku na rynek trafiło 800 tys. licencji umożliwiających korzystanie z pierwszej w Polsce nawigacji osobistej do telefonów komórkowyowodem popularności aplikacji NaviExpert wśród posiadaczy telefonów komórkowych jest dostarczenie innowacyjnych funkcji nawigacyjnych w atrakcyjnej cenie. Milion sprzedanych licencji jest dowodem, że oferowana przez nas usługa idealnie dopasowuje się do potrzeb i trendów rynkowych oraz stanowi dla nas motywację do dalszego rozwoju naszej aplikacji nawigacyjnej” – mówi Andrzej Jaszkiewicz, Prezes Zarządu NaviExpert.

Wielofunkcyjność zastosowań
NaviExpert jako jedyna nawigacja GPS na polskim rynku oferuje trzy tryby nawigowania: nawigację samochodową, pieszą i nawigację środkami komunikacji miejskiej. Dzięki ostatniemu trybowi nawigowania osoby posiadające aplikację NaviExpert mogą – jako pierwsze w Polsce – zaplanować i śledzić trasę przejazdu środkami komunikacji miejskiej. NaviExpert udostępnia szczegółowy, tekstowy plan podróży obejmujący numery linii autobusowych, tramwajowych, kolejek podmiejskich, liczbę przystanków, przesiadek i cenę biletów wraz z wyznaczoną trasą przejazdu na mapie. Prezentowane użytkownikowi dane pochodzą z partnerskiego serwisu jakdojade.pl. Funkcja nawigacji środkami komunikacji miejskiej jest już dostępna w Bydgoszczy, Krakowie, Łodzi, Poznaniu, Szczecinie, Toruniu, Wrocławiu i Warszawie.

Pełne wykorzystanie zalet nawigacji online
NaviExpert oferuje wszystkie funkcje standardowej nawigacji oraz szereg możliwości dostępnych wyłącznie w technologii online. Przykładem może tu być technologia Community Traffic Online dzięki której system „wie” gdzie i kiedy pojawiają się korki oraz gdzie i kiedy można poruszać się po drogach płynnie. Przetwarzanie rzeczywistych danych zbieranych od użytkowników oznacza, że każdy, kto korzysta z nawigacji NaviExpert, może poruszać się skrótami i dojazdami znanymi tylko lokalnym ekspertom, np.: taksówkarzom czy osobom mieszkającym w danej okolicy. Może się również zdarzyć, że NaviExpert wskaże fizycznie dłuższą, ale zajmującą mniej czasu trasę.

W wyniku aktualizowania danych w czasie rzeczywistym nawigacja NaviExpert informuje użytkownika o zlokalizowanych sytuacjach na drodze, które mają wpływ na spowolnienie ruchu (np.: wypadki lub roboty drogowe) i umożliwia ich najlepsze ominięcie. W efekcie działania Community Traffic Online użytkownik aplikacji NaviExpert, korzystając w niej podczas jazdy samochodem, dojeżdża do celu od 10 do 50% szybciej w stosunku do tradycyjnej nawigacji.

Kompatybilność aplikacji
Z aplikacją NaviExpert jest kompatybilnych ponad 90 % urządzeń dostępnych na rynku, czyli ponad 240 modeli telefonów komórkowych znanych marek: Sony Ericsson, Nokia, HTC, Samsung, LG, Motorola. Aplikacja działa ze wszystkimi najpopularniejszymi systemami operacyjnymi
na telefony komórkowe: Android, Symbian, Windows Mobile.

Niskie koszty eksploatacji
Korzystanie z NaviExpert w przypadku posiadania wykupionego pakietu danych nie skutkuje ponoszeniem wysokich opłat. Co ważne aplikacja nie przeprowadza ciągłej transmisji danych. Osoba korzystająca z aplikacji ponosi opłatę tylko w momencie wytyczania trasy lub jej zmiany.
W praktyce pobranie nawet najdłuższej trasy w Polsce oznacza transmisję danych na poziomie 300 – 400 kB. Przy krótszych trasach będzie to tylko kilkadziesiąt kB.


O NaviExpert
NaviExpert to pierwsza w Polsce mobilna nawigacja osobista działająca w ponad 90% telefonów komórkowych dostępnych na rynku. Już ponad 90 % urządzeń dostępnych na rynku, czyli ponad 240 modeli telefonów komórkowych znanych marek: Sony Ericsson, Nokia, HTC, Samsung, LG, Motorola oraz BlackBerry, jest kompatybilnych z systemem NaviExpert. Jako jedyna nawigacja na polskim rynku oferuje trzy tryby nawigowania: nawigację samochodową, środkami komunikacji miejskiej i pieszą. Ponadto oferuje wszystkie funkcje standardowej nawigacji oraz szereg możliwości dostępnych wyłącznie w technologii online. Aplikacja działa ze wszystkimi najpopularniejszymi systemami operacyjnymi na telefony komórkowe (Android, Symbian, Windows Mobile). Firma współpracuje z wiodącymi operatorami telefonii komórkowej Orange, Era i Play. Jest partnerem portalu Wirtualna Polska, a także Grupy eholiday.pl, która zapewnia bazę noclegową dostępną w nawigacji NaviExpert. Spółkę utworzyli w połowie 2005 r. wieloletni pracownicy naukowi Instytutu Informatyki Politechniki Poznańskiej. Firma pozyskała inwestora typu Venture Capital, którym jest notowana na Giełdzie Papierów Wartościowych MCI Management SA.

ch. Stanowi to wzrost o 400% w stosunku do 2009 roku, kiedy to NaviExpert sprzedał 200 tys. nawigacji.


„P


 

Katagoria: inne sprawy techniczne
Słowa kluczowe: 
Opublikowano 8 lat temu.