Select Page


Nowa koncepcja serwisowa „Alltrucks” dla samochodów użytkowych


 

Bosch, Knorr-Bremse i ZF zakładają spółkę joint venture
Nowa koncepcja serwisowa „Alltrucks” dla samochodów użytkowych wszystkich marek
  
• Zielone światło od wszystkich urzędów antymonopolowych
• Start koncepcji w Niemczech oraz plany rozszerzenia sieci na Europę
• Silni partnerzy gwarancją kompetencji technicznych przy obsłudze pojazdów wszystkich marek

Trzej wiodący na rynku dostawcy części i wyposażenia dla samochodów osobowych i użytkowych – Bosch, Knorr-Bremse oraz ZF – założyły w Monachium spółkę joint venture o nazwie Alltrucks GmbH & Co. KG, która jako centrala systemu będzie oferować nową koncepcję serwisową warsztatom obsługującym samochody użytkowe. Utworzenie spółki poprzedziło wydanie zgody przez wszystkie odpowiednie urzędy antymonopolowe. Spółka Alltrucks GmbH & Co. KG z siedzibą w Monachium, będzie początkowo zatrudniać ok. 10 pracowników. Serwisy obsługujące samochody użytkowe w Niemczech mogą już w tym roku przystępować do koncepcji serwisowej. Aby uzyskać informacje, wystarczy wysłać e-mail na adres info@alltrucks.com. Planowane jest sukcesywne wprowadzanie koncepcji także w innych krajach. Celem średnioterminowym spółki jest upowszechnienie koncepcji serwisowej Alltrucks w całej Europie.

Kompleksowa oferta dla warsztatów obsługujących samochody użytkowe
Centrala systemu Alltrucks oferuje warsztatom partnerskim pakiet usług Full Service w zakresie serwisowania i napraw samochodów użytkowych wszystkich marek. Oferta obejmuje infolinię techniczną, szkolenia serwisowe, systemy zarządzania informacją i jakością oraz technikę diagnostyczną i wyposażenie warsztatów. Centrala systemu może korzystać przy tym z ofert i szerokiego know-how trzech udziałowców spółki joint venture, którymi są Robert Bosch GmbH, dział branżowy Automotive Aftermarket, Knorr-Bremse Systeme für Nutzfahrzeuge GmbH oraz ZF Friedrichshafen AG, dział branżowy ZF Services. Dyrektorem zarządzającym spółki Alltrucks GmbH & Co. KG będzie Rolf Hosefelder, pracujący do tej pory w dziale branżowym Bosch Automotive Aftermarket, na różnych stanowiskach kierowniczych, posiadający m.in. 10 lat doświadczenia w dziedzinie koncepcji serwisowych. – Koncepcja serwisowa Alltrucks ma za zadanie wspierać partnerów naszego systemu w jeszcze lepszym pozycjonowaniu na rynku i oferowaniu klientom wysokiej jakości oraz elastycznych usług. Dzięki trzem udziałowcom – Bosch, Knorr-Bremse oraz ZF – koncentrujemy się na kompetencjach technicznych w zakresie obsługi pojazdów wszystkich marek. Skorzystają na tym wszyscy partnerzy serwisowi w całej Europie – przekonuje Hosefelder. W skład zarządu nowej spółki joint venture wchodzą także dyrektor ds. ekonomicznych, Omiros Smyrliadis, wcześniej w spółce ZF Services, oraz dyrektor ds. dystrybucji, Nils Hollmann, wcześniej w spółce Knorr-Bremse.

Dział Automotive Aftermarket (AA) firmy Bosch dostarcza na rynek i do warsztatów samochodowych pełną gamę sprzętu diagnostycznego i wyposażenia warsztatowego, a także szeroki asortyment części zamiennych – od części nowych i regenerowanych po rozwiązania naprawcze do samochodów osobowych i użytkowych. W ofercie znajdują się produkty na potrzeby pierwszego wyposażenia, a także usługi i produkty dla handlu oraz warsztatów opracowywane i produkowane przez firmę Bosch. Ponad 10 000 pracowników w 140 krajach oraz globalna sieć logistyczna dbają o to, by ponad 450 000 artykułów z szerokiej oferty docierało do klientów szybko i na czas. W ramach Diagnostyki AA dostarcza urządzenia diagnostyczne i wyposażenie warsztatów, oprogramowanie diagnostyczne i usługi szkoleniowe. Dodatkowo w kompetencjach działu znajduje się franczyza „Bosch Car Service”, największej na świecie sieci niezależnych warsztatów samochodowych zrzeszającej globalnie około 15 000 warsztatów. Ponadto dział branżowy AA jest odpowiedzialny za ponad 500 partnerów koncepcji warsztatowej „AutoCrew”.

Więcej informacji: www.bosch-automotive.com

Grupa Bosch jest wiodącym w świecie dostawcą technologii i usług. W roku 2012 około 306 000 pracowników Boscha wygenerowało obrót w wysokości 52,5 mld euro. Z początkiem roku 2013 wprowadzono podział na 4 działy przedsiębiorstwa: Techniki Motoryzacyjnej, Technologii Przemysłowej, Dóbr Użytkowych oraz Energetyki i Technicznego Wyposażenia Budynków.
Grupę Bosch reprezentuje spółka Robert Bosch GmbH oraz przeszło 360 spółek zależnych i regionalnych w ok. 50 krajach świata. Z uwzględnieniem dystrybutorów i partnerów serwisowych, Bosch jest obecny w ok. 150 krajach na świecie. Rozwój, produkcja oraz sieć sprzedaży na całym świecie stanowi podstawę dalszego wzrostu przedsiębiorstwa. W roku 2012 Bosch przeznaczył ok. 4,8 mld euro na badania i rozwój oraz zgłosił ponad 4 800 patentów na całym świecie. Produkty i usługi Bosch poprawiają jakość życia ludzi, oferując im innowacyjne i praktyczne, a jednocześnie fascynujące rozwiązania, dzięki którym na całym świecie technologia jest „bliżej nas”.

W Polsce Grupa Bosch jest reprezentowana przez 3 spółki: Robert Bosch Sp. z o.o., Bosch Rexroth Sp. z o.o. oraz Bosch-Siemens Sprzęt Gospodarstwa Domowego, w którym udział firmy Bosch wynosi 50 proc.

Więcej informacji na: www.bosch.com; (informacje w jęz. angielskim i niemieckim) oraz www.bosch.pl


 

Katagoria: inne sprawy techniczne
Słowa kluczowe: , , , , , , ,
Opublikowano 5 lat temu.