Select Page


PACCAR: podnosi kwartalną dywidendę pieniężną


 

Rada Dyrektorów PACCAR poinformowała o podniesieniu kwartalnej dywidendy pieniężnej do dwudziestu centów (0,20 USD) na akcję z osiemnastu centów (0,18 USD). Dywidenda ta zostanie wypłacona 5 czerwca 2012 r. akcjonariuszom zarejestrowanym w momencie zakończenia działalności w dniu 18 maja 2012r.

Podniesienie dywidendy kwartalnej jest odzwierciedleniem świetnych wyników operacyjnych PACCAR – powiedział Mark Pigott, Prezes. – W pierwszym kwartale 2012 roku dochód netto wzrósł do 327,3 mln USD (0,91 USD na akcję rozproszoną) w wyniku poprawy działalności na rynkach samochodowych w Ameryce Północnej a także wzrostu aktywów związanych z usługami finansowymi i przychodów z rynku wtórnego na całym świecie. Od 73 lat bez przerwy PACCAR uzyskuje zysk netto i od 1941 roku co roku wypłaca dywidendę. Akcje spółki uzyskały lepsze wyniki niż przewidywane w indeksie Standard & Poor’s 500 Index dla poprzedniego okresu 5- i 10-letniego.

Biznes PACCAR w Ameryce Południowej nadal rośnie. Zakończone sukcesem wprowadzenie ciężarówek DAF na rynek w Chile, Ekwadorze i Peru w zeszłym roku przyczyniło się do osiągnięcia dużej sprzedaży w regionie. W połowie 2013 roku fabryka DAF rozpocznie produkcję w Brazylii, co zapewni większą sprzedaż w regionie – powiedział Bob Christensen, Wiceprezes PACCAR.

PACCAR jest światowym liderem w technologii związanej z projektowaniem, produkcją
i obsługą klienta w zakresie nisko-, średnio- i wysokotonażowych samochodów ciężarowych pod marką Kenworth, Peterbilt i DAF.  PACCAR projektuje i produkuje także zaawansowane silniki diesla, świadczy usługi finansowe i informatyczne oraz zajmuje się dystrybucją części do ciężarówek w związku ze swoją główną działalnością.

Obrót akcjami PACCAR odbywa się na rynku Nasdaq Global Select, symbol PCAR, a strona internetowa spółki to www.paccar.com.


 

Katagoria: inne sprawy techniczne
Słowa kluczowe: 
Opublikowano 7 lat temu.