Select Page


Pall-Ex: Nowy IT Manager w Pall-Ex Polska


 

Tomasz Maj objął stanowisko IT Managera w firmie Pall-Ex Polska – lokalnym przedstawicielstwie międzynarodowej sieci dystrybucji ładunków paletowych. Do jego głównych zadań należy zarządzanie systemem informatycznym Pall-Ex oraz rozwój infrastruktury IT.
Tomasz Maj specjalizuje się w realizacji projektów związanych z rozbudową i bezpieczeństwem systemów informatycznych klasy biznes. Posiada ponad 10-letnie doświadczenie w implementacji rozwiązań informatycznych w dużych organizacjach. Wdrożył m.in. kompleksowe rozwiązanie monitoringu licencji, oprogramowania i sprzętu w dużym, międzynarodowym koncernie handlowym. Przeprowadził także implementację wielu centralnie zarządzanych rozwiązań antywirusowych, backupowych, monitorujących oraz zaplanował i zrealizował projekt przebudowy systemu zasilania w serwerowniach jednego z polskich przedsiębiorstw.
Przed rozpoczęciem pracy w Pall-Ex Polska, Tomasz Maj pełnił obowiązki Koordynatora ds. Informatyki w Sklepach KOMFORT S.A. oraz Administratora Sieci i Baz Danych w firmie ASK Systemy Informatyczne. Był też wykładowcą na kierunku Mechatronika w Publicznej Policealnej Szkole Nowoczesnych Technologii dla Dorosłych w Łodzi.
Tomasz Maj jest absolwentem Politechniki Łódzkiej na kierunku Elektrotechnika,  o specjalnościach Automatyka i Metrologia Elektryczna oraz Informatyka Stosowana. Na tej samej uczelni ukończył również studia podyplomowe na kierunkach: Sieci Komputerowe – Konfiguracja i Administracja oraz Zaawansowane Układy Mechatroniki. Ostatnio otrzymał również dyplom studiów podyplomowych w Wyższej Szkole Informatyki w Łodzi na kierunku IT Project Manager.
Tomasz Maj brał udział w wielu branżowych szkoleniach i warsztatach, zakończonych uzyskaniem certyfikatów, dotyczących m.in. wykrywania dowodów i obrony przed włamaniami, wykorzystania najnowszych technologii informatycznych, poruszających techniki efektywnego zarządzania infrastrukturą IT, a także kompleksowych rozwiązań ochrony antywirusowej. Ponadto ukończył kursy z programowania sterowników programowalnych PLC SIEMENS S7 oraz obsługi oprogramowania serii CAD.
W Pall-Ex, odpowiedzialny jest za rozwój i zarządzanie systemami informatycznymi, rozbudowę infrastruktury IT oraz funkcjonowanie działu helpdesk.
W wolnym czasie Tomasz Maj poświęca się muzyce – gra na skrzypcach, gitarze  i pianinie. Był wokalistą zespołu rockowego Blizzard. Był także zawodnikiem amatorskiego zespołu koszykarskiego z województwa łódzkiego. Obecnie w całej sieci Pall-Ex w 6 krajach pracuje 170 osób. W Pall-Ex Polska docelowo zatrudnionych będzie około 25 pracowników.

Więcej informacji…


 

Katagoria: inne sprawy techniczne
Słowa kluczowe: , ,
Opublikowano 6 lat temu.