Select Page


Panasonic: Toughbook-model dla sektora transportowego


 

7 kwietnia br., w trakcie specjalnej gali zorganizowanej w fabryce Volkswagena w Dreźnie, Panasonic zaprezentował wytrzymały tablet przeznaczony dla sektora transportowego. Za pomocą nowego modelu Toughbooka mechanicy będą mogli przeprowadzać testy diagnostyczne pojazdów znajdujących się wewnątrz i na zewnątrz warsztatów. Urządzenie zostało zaprojektowane przy aktywnym udziale firm motoryzacyjnych.

„W ciągu ostatnich sześciu lat do dwudziestu największych firm motoryzacyjnych trafiło 150 000 urządzeń Panasonic Toughbook. Biorąc pod uwagę specyfikę sektora transportowego postanowiliśmy stworzyć model przeznaczony do wykonywania testów diagnostycznych w najtrudniejszych warunkach terenowych” – mówi Janusz Górka, Area Sales Manager w firmie Panasonic.

Odpowiedź na potrzeby sektora transportowego

13,3 calowy wyświetlacz tabletu podświetlany jest diodami LED, co zapewnia dobrą widoczność wyświetlanych danych. Dzięki temu osoba przeprowadzająca diagnostykę będzie mogła z łatwością przeglądać informacje, odczytywać wyniki testów czy schematów przy ograniczonym lub ostrym świetle. Toughbook został wyposażony w dotykowy ekran rezystywny pozwalający na łatwe wprowadzanie danych w rękawiczkach lub długopisem.

Urządzenie ma wszystkie wejścia i porty niezbędne do przeprowadzania testów diagnostycznych. Z kolei opcjonalne wyposażenie tabletu w przednią i tylnią kamerę umożliwia mechanikowi prowadzenie video rozmów i wykonywanie zdjęć dokumentacji elektronicznej.

Nowy model został wyposażony w specjalny uchwyt, umożliwiający stabilne i bezpieczne utrzymanie urządzenia w jednej dłoni. Dodatkowo tablet może zostać umieszczony w stacji dokującej dzięki czemu technicy mogą korzystać z niego nie przerywając pracy.

Urządzenie zapewnia swoim posiadaczom ciągłą komunikację ze środowiskiem zewnętrznym. Umożliwia to bezprzewodową transmisję danych poprzez sieć LAN, Bluetooth, szerokopasmowy dostęp do Internetu w technologii 3G i opcjonalnie moduł GPS.

Dla pracowników kwestią kluczową jest zapewnienie, że dostęp do danych zapisanych na komputerze mają wyłącznie osoby do tego powołane. Tablet został wyposażony w liczne zabezpieczenia przed kradzieżą danych i samego urządzenia wliczając w to Kensington lock czy – opcjonalnie – czytnik linii papilarnych i smart card.

Z kolei szybką i wydajną pracę urządzenia zapewnia druga generacja procesora Intel Core i5 i system operacyjny Windows 7 w wersji Professional.

„Przy tworzeniu nowego modelu Toughbooka współpracowaliśmy z największymi koncernami motoryzacyjnymi. Ich uwagi pozwoliły na stworzenie niezwykle wytrzymałego urządzenia” – mówi Janusz Górka.

Przeznaczony do testowania samochodów osobowych, terenowych, ciężarówek, maszyn przemysłowych i rolniczych Toughbook będzie dostępny w dwóch wersjach – Standardowej i Zaawansowanej – od grudnia 2011 roku.


 

Katagoria: inne sprawy techniczne
Słowa kluczowe: ,
Opublikowano 8 lat temu.