Select Page


Panasonic: Toughbooki w akcji!


 

KIA dysponuje siecią 70 autoryzowanych punktów oferujących kompleksową obsługę serwisową samochodów osobowych, terenowych, dostawczych i vanów. Przy tak szerokim wachlarzu usług i błyskawicznym rozwoju technologicznym personel Autoryzowanych Warsztatów KIA musi dysponować wyspecjalizowanym sprzętem.

Ekstremalnie wytrzymały
W warsztatach samochodowych, awaryjność typowego sprzętu biurowego jest bardzo wysoka ze względu na ekstremalnie trudne warunki pracy takie jak: kontakt ze żrącymi cieczami, zmienne temperatury czy wstrząsy. Od 2007 roku Panasonic Toughbook CF-19 jako tester diagnostyczny stanowi podstawowe narzędzie codziennej pracy mechaników w autoryzowanych warsztatach KIA. Dysk twardy Toughbooka CF-19 jest zamknięty w aluminiowej klatce i zabezpieczony dodatkowo pianką absorbującą wstrząsy. Wszystkie podzespoły, a w szczególności ekran, chroni obudowa wykonana ze specjalnego stopu magnezu odporna na upadki z wysokości do 90 cm. Odchylane gumowe zaślepki złącz zapobiegają wnikaniu do wnętrza notebooka brudu, kurzu i wilgoci.

Skok w XXI wiek
Panasonic Toughbook CF-19 w rękach przeszkolonego mechanika jest jednocześnie  skanerem diagnostycznym i źródłem informacji technicznych. Na dysku twardym notebooka znajdują się schematy elektryczne, instrukcje naprawcze, techniczne biuletyny serwisowe oraz – co bardzo ważne – pliki  aktualizacyjne modułów sterujących do wszystkich modeli KIA. Uzupełnieniem Toughbooka CF-19 są moduły komunikacyjne VCI (Vehicle Communication Interface) i VMI (Vehicle Management Interface) łączone przewodami diagnostycznymi bezpośrednio z samochodem. W trakcie diagnostyki za pomocą modułu komunikacyjnego VCI wszystkie dane przesyłane są bezprzewodowo do laptopa. Zainstalowany na CF-19 software selektywnie odnajduje schematy i instrukcje napraw uzależniając ich wybór od numeru VIN diagnozowanego pojazdu.

„Dzięki Toughbookowi CF-19 doświadczony mechanik jest w stanie pracować samodzielnie aż do momentu pobrania z magazynu części zamiennych. To wielka zmiana w jakości i efektywności pracy” – mówi Jarosław Gasiński, Specjalista ds. Technicznych i Szkoleń z Działu Serwisu KIA Motors Polska.

W przeciwieństwie do stosowanego wcześniej testera diagnostycznego – system wymiany danych na bazie Toughbooka CF-19 firmy Panasonic zapewnia kompleksową obsługę procesu diagnostyki i naprawy samochodu. Mając do dyspozycji 80 GB dysk twardy komputera można zgromadzić ogromną ilość informacji technicznych i błyskawicznie je aktualizować łącząc się przez Internet z serwerem KIA Motors Corporation. Rezultaty diagnostyki i informacje dotyczące naprawy na 10” ekranie Toughbooka CF-19 są kolorowe i czytelne, co było nieosiągalne dla poprzedniego skanera ze względu na wielkość i typ wyświetlacza. Istotnym usprawnieniem pracy mechaników jest również możliwość wydruku schematów i instrukcji napraw przed naprawą, a także znacznie większa mobilność wynikająca z bezprzewodowego połączenia na odległość do 15 metrów, pomiędzy VCI a laptopem. Dodatkowo, dzięki bezprzewodowej komunikacji VCI, grupa kilku osób wyposażonych w indywidualne interfejsy VCI może pracować z jednym notebookiem.

Doskonały rezultat
„Najważniejszym celem wdrożenia notebooków firmy Panasonic jako testerów diagnostycznych było dostarczenie wytrzymałego sprzętu, który zagwarantuje długotrwałe i sprawne działanie. Ten cel został osiągnięty. Żaden z 70 autoryzowanych serwisów Polsce, wyposażony w Toughbooka CF-19 nie zgłosił niesprawności tego  laptopa od momentu ich wdrożenia w 2007 roku.” – kończy Janusz Górka, Area Sales Manager w firmie Panasonic.


 

Katagoria: inne sprawy techniczne
Słowa kluczowe: ,
Opublikowano 9 lat temu.