Select Page


Panasonic: ulepsza Toughbooki CF-52 i CF-T8


 

Panasonic wprowadził na polski rynek nowe wersje wytrzymałych notebooków z serii Toughbook: CF-T8 i CF-52. Szybszy procesor, większa pojemność dysku twardego i technologia łączności mobilnej Gobi™ 2000 umożliwiają jeszcze sprawniejszą pracę. Dzięki wprowadzonym zmianom modele CF-52 i CF-T8 w znacznie większym stopniu łączą wydajność z wytrzymałością i odpornością.


 

Zwiększona wydajność
Bateria, w którą wyposażony jest Toughbook CF-T8 i CF-52, umożliwia odpowiednio do 8 i 9 godzin pracy, dzięki czemu urządzenie funkcjonuje tak długo, jak oczekują tego pracownicy terenowi. Moc obliczeniową w modelu CF-52 zapewnia Intel® Core i5 z technologią vPro™, z kolei Toughbook CF-T8 posiada procesor Intel® Centrino® 2 z technologią vPro™. Oba modele posiadają wstrząsoodporny, łatwo wyjmowany dysk twardy o pojemności 250 GB, a ich pamięć RAM została zwiększona do 2 GB. Modele CF-52 i CF-T8 pracują w oparciu o system operacyjny Microsoft Windows 7. Najstarszy system operacyjny, jaki może być zainstalowany w prezentowanych Toughbookach to Windows XP Pro.

Większa łączność podczas pracy mobilnej
Pracownicy terenowi oczekują od swoich notebooków szybkiego i wytrzymałego przenoszenia informacji z urządzenia wyjściowego do scentralizowanego serwera.  W Toughbookach CF-T8 i CF-52 umożliwia to wbudowane Wi-Fi, Bluetooth® 2.1.  oraz system transmisji danych w standardzie 3G. W nowych wersjach Toughbooków opcje łączności bezprzewodowej zostały rozszerzone o technologię Gobi™ 2000. Technologia ta ułatwia działom IT rozwijanie sieci bezprzewodowych i zwiększa mobilność pracowników, dzięki czemu mogą pracować w domu czy w trakcie podróży. Dodatkowo modele CF-52  i CF-T8 zostały wyposażone w funkcjonalność A-GPS do łatwej integracji z oprogramowaniem nawigacyjnym. Toughbook CF-T8 waży zaledwie 1,3 kg, co sprawia, że idealnie sprawdza się w pracy mobilnej. Dodatkowo model CF-T8 został wyposażony w ergonomiczny pasek, umożliwiający stabilne i bezpieczne utrzymanie urządzenia w jednej z dłoni.

 


Wytrzymałość i wielofunkcyjność

Obudowa prezentowanych Toughbooków została wykonana ze stopu magnezu. Dzięki temu oba modele wytrzymują upadek z wysokości do 76 cm i nacisk do 100 kg/m2, a klawiatura jest odporna na zachlapania. Model CF-52 umożliwia pracę przy ograniczonym świetle słonecznym dzięki opcji regulacji podświetlenia klawiatury.

Wsparcie serwisowe
Każdy Toughbook posiada trzyletnią gwarancję, która obejmuje uszkodzenia sprzętu stosowanego zgodnie z jego przeznaczeniem. Producent zapewnia 96-godzinny termin naprawy i pięcioletni dostęp do części zamiennych.

Dostępność i cena
Toughbook CF-52 jest dostępny w cenie od 6500 PLN netto, z kolei model CF-T8 można kupić od 7200 PLN netto.

Więcej informacji dostępnych jest na stronie internetowej: www.toughbook.eu


 

Katagoria: inne sprawy techniczne
Słowa kluczowe: ,
Opublikowano 9 lat temu.