Select Page


Panasonic: wprowadza drugą generację superwytrzymałego Toughbooka


 

W czerwcu na polski rynek trafi druga generacja najbardziej wytrzymałego komputera marki Toughbook: CF-31. Dzięki udoskonalonym parametrom technicznym, urządzenie zapewnia wysoką efektywność pracy. Z kolei jego wytrzymała i solidna konstrukcja umożliwia pracę w trudnych warunkach atmosferycznych i odporność na upadki, wstrząsy czy zalanie. Druga generacja CF-31 dostępna jest w dwóch wersjach: Podstawowej i Zaawansowanej.

„Panasonic stale unowocześnia swoje notebooki.” – mówi Jacek Wielgus, Business Development Manager w firmie Panasonic. „Przy projektowaniu nowych modeli, jak i unowocześnianiu wcześniejszych, bierzemy pod uwagę nie tylko trendy i dynamicznie rozwijający się rynek, ale także uwagi i potrzeby naszych partnerów biznesowych. Dzięki temu mamy pewność, że wprowadzone produkty będą zgodne z ich oczekiwaniami.” – podsumowuje Jacek Wielgus.

Jeszcze większa efektywność pracy

Urządzenie zostało zaprojektowane z myślą o pracownikach terenowych, którzy korzystają z aplikacji wymagających dużej mocy obliczeniowej. Wersja Zaawansowana została wyposażona w drugą generację procesora Intel® Core™ i5-2540M i dwa układy graficzne: wydajny AMD Radeon™ HD 6750M i zintegrowany Intel® HD 3000 działające naprzemiennie. Kiedy potrzebna jest zwiększona wydajność, komputer uruchamia pierwszy z nich, kiedy użytkownikowi zależy z kolei na oszczędności energii notebook przełącza się na energooszczędny układ zintegrowany. Wersja Podstawowa używa równie wydajnego procesora Intel® Core™ i5-2520M vPro i grafiki Intel® HD 3000.

Większy komfort w pracy mobilnej

CF-31 wyposażono w tryb ukrycia, który sprawia, że staje się on niezmiernie cichy – wyłącza się chłodzenie, podświetlenie, kontrolki, głośniki oraz podzespoły odpowiadające za komunikację (3G, W-LAN i Bluetooth). W celu zapewnienia pracownikom dostępu do usług sieciowych druga generacja Toughbooka CF-31 została wyposażona w moduł łączności bezprzewodowej zapewniający pracę z prędkością 21Mbps i – opcjonalnie – technologię Wake On Wireless. Dzięki niej urządzenie będzie mogło zostać uruchomione zdalnie. CF-31 ma także specjalny przełącznik pozwalający włączać i wyłączać połączenia bezprzewodowe. Ponadto notebook został wyposażony w drugi port LAN, wejście firewire, modem, cztery złącza USB, wejście HDMI oraz – opcjonalnie – czytnik Smart Card, czytnik linii papilarnych, moduł GPS i kamerę internetową.

Jeszcze dłuższa praca baterii
Notebook przeznaczony do pracy w terenie musi wyróżniać się długą pracą na baterii. Toughbook CF-31 działa nieprzerwanie do 13,5 godziny pod kontrolą systemu operacyjnego Windows 7 i może zostać wyposażony w dodatkową baterię, która przedłuży jego pracę o kolejne 6,5 godziny.  

Jeszcze większa wytrzymałość i  solidność
Dla pracowników terenowych możliwość pracy w ostrym świetle słonecznym jest kwestią kluczową. Technologia Polaryzacji Kołowej zapewnia dobrą widoczność i minimalizuje refleksy słoneczne. Ponadto ekran dotykowy o przekątnej 13,1 cala jest zabezpieczony przed upadkiem i wstrząsami.  Odbudowa drugiej generacji Toughbooka CF-31 wykonana  jest ze stopu magnezu, ma powłokę odporną na zarysowania i wytrzymuje nacisk do 100kg. Notebook został zabezpieczony przed upadkiem z wysokości 180 cm, wilgocią, wibracjami, wstrząsami, a także wysoką i niską temperaturą. Dysk twardy umieszczony  jest w obudowie, która zabezpiecza go przed upadkami, a piankowe wypełnienia uszczelnią całą konstrukcję.

Jeszcze większa kompatybilność

Aby zapewnić obecnym użytkownikom możliwość korzystania z istniejących produktów, CF-31 jest kompatybilny z dodatkowym wyposażeniem modeli CF-30 i CF-29 wliczając w to: uchwyty, osłony na ekran, stacje dokujące czy baterie.

Gwarancja
Każdy Toughbook objęty jest 3-letnią gwarancją. Serwis zapewnia naprawę w ciągu 96 godzin i 5-letnią gwarancję dostępności części zamiennych.

Dostępność i cena

CF-31 będzie dostępny w Polsce od czerwca 2011 roku w cenie od 18 000 PLN netto.


 

Katagoria: inne sprawy techniczne
Słowa kluczowe: ,
Opublikowano 8 lat temu.