Select Page


ProService Oława: Jak zmniejszyć koszty w przypadku awarii ciężarówki na trasie


 

Koszty jakie trzeba ponieść w przypadku awarii na trasie spędzają sen z powiek każdemu kierowcy. Istnieje kilka rozwiązań tego problemu. Jednym z nich jest ubezpieczenie Assistance, innym usługa wprowadzona przez Proservice Oława. Która z nich będzie korzystniejsza? Każdy właściciel floty powinien sam odpowiedzieć sobie na to pytanie.
Każde nieprzewidziane zdarzenie na trasie niesie z sobą daleko idące konsekwencje. Firma transportowa musi liczyć się z wysokimi kosztami naprawy i holowania ciągnika samochodowego do najbliższego warsztatu. Często jednak koszty nieterminowego dostarczenia ładunku są wyższe niż sama naprawa. Koszty te wzrastają prawie dwukrotnie jeśli awaria miała miejsce poza granicami naszego kraju.
Opiekę Assistance świadczą producenci pojazdów oraz niektóre firmy ubezpieczeniowe. Firmy obejmujące flotę opieką realizują usługę na określonych przez siebie warunkach. W zależności od firmy i wybranego pakietu zakres pomocy jest różny i może nie do końca odpowiadać realnym potrzebom przewoźnika. Minusem tego rozwiązania jest stała opłata za gotowość do realizacji usługi.
Drugim rozwiązaniem jest skorzystanie z holownika i transport samochodu wraz z naprawą w najbliższym serwisie. Jednak i w tym wypadku, zwłaszcza za granicą, cena takiej usługi jest bardzo wysoka. Dodatkowo trzeba zapewnić nocleg kierowcy oraz liczyć na priorytetowe potraktowanie sprawy przez serwis, co z pewnością zwiększy poniesione koszty.
Ciekawą alternatywą dla firm nieposiadających ubezpieczenia Assistance jest Proservice Care oferowana przez jeden z polskich serwisów. Usługa obejmuje swoim zasięgiem teren całego kraju i Europy. Zasady działania są niezwykle proste. Usługa obejmuje hol z miejsca zdarzenia i naprawę w Proservice Oława. Dodatkowo jeśli przewoźnik dysponuje wolnym ciągnikiem samochodowym zostanie on dostarczony na miejsce powstania usterki. Dzięki temu przewożony towar może dotrzeć do celu z możliwie najmniejszym opóźnieniem, a kierowca nie ma zbyt długie przestoju.
Czy usługa Proservice  Care jest rzeczywiście konkurencyjna w stosunku do pakietów Assistance? Z pewnością jest to ciekawa alternatywa dla firm, które nie chcą ponosić stałych kosztów ubezpieczenia Assistance. Czy takie rozwiązanie przyjmie się na naszym rynku? Czas pokaże.

Więcej informacji…


 

Katagoria: inne sprawy techniczne
Słowa kluczowe: ,
Opublikowano 7 lat temu.