Select Page


Pyłoszczelne pokrętła z grzechotką ZEBRA* Würth


2-1
 

O tym, że trzeba dbać o narzędzia wie chyba każdy. Nie każdy jednak o tym pamięta. Największą bolączką stosowanych powszechnie pokręteł z grzechotką do kluczy nasadowych jest ich wrażliwość na zanieczyszczenia i konieczność okresowej konserwacji. Najnowsze pokrętła z grzechotką z linii Würth ZEBRA nie wymagają konserwacji przez cały czas ich eksploatacji. Udało się zamknąć mechanizm grzechotkowy w stalowej, pyłoszczelnej obudowie. Na zewnątrz wystaje jedynie przełącznik do zmiany kierunku obrotów. Jego oś jest uszczelniona. Najważniejsza część – czworokąt napędowy zamocowany jest po przeciwnej stronie. Od tej strony zanieczyszczenia też nie mają dostępu do wnętrza narzędzia. Osiągnięte to zostało dzięki podwójnym uszczelnieniom założonym na oś czworokąta napędowego. Pokrętło ma klasę szczelności IP 5X.

Pokrętło przeznaczone jest do profesjonalnego użytku i jest narzędziem bezobsługowym. Drobno ząbkowany (72 zęby) mechanizm grzechotkowy zmniejsza minimalny kąt obrotu do 50 stopni – umożliwia zastosowanie narzędzia w trudno dostępnych miejscach. Rękojeść narzędzia jest odporna na kontakt z olejami, smarami i paliwami stosowanymi powszechnie w przemyśle i w warsztatach. Ergonomiczny kształt ułatwia długotrwałe korzystanie z narzędzia bez zmęczenia. Odsadzona rękojeść pokrętła zapobiega zranieniom dłoni obsługującego przy pracy na płaskich powierzchniach, bez założonych przedłużek. Opływowy kształt pokrętła utrudnia osadzanie się zanieczyszczeń. Ewentualne zabrudzenia można prosto i szybko usunąć z powierzchni narzędzia po zakończeniu pracy.

W programie narzędziowym Würth dostępne są pokrętła w rozmiarach ¼”, 3/8”, ½”.

*ZEBRA – Produkty z linii ZEBRA cechuje najwyższa jakość i precyzja wykonania. Oferują ponadprzeciętną wytrzymałość i odporność na zużycie.


 

Katagoria: inne sprawy techniczne
Słowa kluczowe: , , , ,
Opublikowano 3 lata temu.