Select Page


Renault: Navtruck-jedyny kieszonkowy GPS dla kierowców ciężarówek


 

Prędzej czy później, każdy pojazd ciężarowy musi zmierzyć się ze źle oznakowaną drogą. Jedyne co można zrobić w takiej sytuacji, to zawrócić, często w trudnych i niebezpiecznych warunkach. By uniknąć tego typu niedogodności, Renault Trucks oferuje swoim klientom aplikację, którą można pobrać na iPhona – NavTruck, jedyny GPS przeznaczony dla samochodów ciężarowych. Będąca wynikiem pracy nad pierwszą, europejską wersją, nowa aplikacja dostępna jest w wersjach lokalnych przeznaczonych dla kierowców poruszających się po danym regionie lub kraju. Obecnie ta lokalna wersja działa na terenie trzech państw: Francji, Wielkiej Brytanii i Włoch. Po wprowadzeniu do systemu konfiguracji danego pojazdu, na ekranie iPhone’a ukaże się mapa złożona z najbezpieczniejszych i przejezdnych dla samochodów ciężarowych dróg. Urządzenie to jest bez wątpienia rewolucją w świecie transportu ciężarowego.

Telefony typu Smartphone, w tym iPhone oferują kierowcom stałe połączenie z Internetem,  rewolucjonizując w ten sposób transport drogowy. To właśnie z myślą o wygodzie kierowców, Renault Trucks opracowało różne aplikacje mające na celu ułatwić ich codzienną pracę. Jako pierwsza została wprowadzona aplikacja NavTruck- jedyny GPS dedykowany samochodom ciężarowym, dostępny do pobrania na iPhone i Android. Wprowadzony w zeszłym roku NavTruck zawierający mapę całej Europy, jest obecnie dostępny w wersji lokalnej, utworzonej z myślą o kierowcach podróżujących tylko na terenie danego regionu lub kraju. Pierwszymi krajami dla których utworzona została owa wersja są Francja, Wielka Brytania oraz Włochy. Aplikację można zakupić w App Store i Android za  €99.99.  We Francji, można ją pobrać po promocyjnej cenie  €89.99.

Nabywając NavTruck kierowcy zyskują nie tylko zawsze i wszędzie dostępny GPS, ale przede wszystkim nawigację dostosowaną specjalnie do ich potrzeb, która stanowi nieocenioną pomoc podczas codziennej pracy. Wystarczy wprowadzić do systemu specyfikację danego pojazdu (rozmiar, waga, liczba osi, rodzaj przewożonego towaru itp.), a NavTruck w mgnieniu oka zasugeruje najszybszą i najbezpieczniejszą trasę, biorąc pod uwagę wyżej wymienione parametry. W rezultacie, kierowcy są spokojniejsi, a co za tym idzie, bardziej wydajni.

Na przestrzeni ostatnich kilku lat, rynek transportowy przeszedł znaczną modernizację i wprowadzenie mobilnego Internetu do codziennego życia kierowców, jest rewolucją na skale tej, która zaszła po pojawieniu się Internetu w biurach. Poprzez wprowadzenie aplikacji spełniających potrzeby kierowców, Renault Trucks chce ułatwić im codzienną pracę. Dowodem tego jest nie tylko NavTruck, ale także Deliver Eye służący do wykonywania zdjęć i określenia położenia geograficznego w których zostały zrobione, w celu oszacowania opóźnienia lub zniszczeń jakim uległ przewożony towar. Chcąc dostarczyć kierowcom trochę rozrywki, Renault Trucks ma także w swojej ofercie dwie inne aplikacje: grę Renault Trucks Racing, dzięki którym można choć przez chwilę poczuć adrenalinę prawdziwych wyścigów, oraz Drivers’ Photo Album, galerię fotografii ciężarówek stworzonych przez samych kierowców. To nastawienie będzie także towarzyszyło tworzeniu nowych aplikacji na Smartphone, które Renault Trucks ma wprowadzić jeszcze w tym roku.


 

Katagoria: inne sprawy techniczne
Słowa kluczowe: , ,
Opublikowano 7 lat temu.