Select Page


Renault Trucks: Nowa strona Tnij Wydatki


 

Z myślą o użytkownikach samochodów ciężarowych którzy chcą maksymalizować swoje zyski poprzez minimalizowanie kosztów, Renault Trucks stworzyło stronę  podpowiadającą w jaki sposób obniżyć wydatki związane z działalnością transportową.

Od 1 lipca 2010 roku przestanie funkcjonować w Polsce system winietowy. Kierowcy ciężarówek i autobusów poruszający się wybranymi drogami ekspresowymi, autostradami i płatnymi odcinkami dróg krajowych będą od tej pory korzystać z elektronicznego systemu poboru opłat drogowych.

System ten, oznacza radykalny wzrost kosztów dla branży transportu drogowego. Co więcej, na podstawie porównania z wybranymi krajami UE w zakresie obowiązujących opłat, jak również planów rozszerzenia dróg objętych systemem ETC (Electronic Toll Collection) na terenie PL, możemy spodziewać się iż wydatki te będą w najbliższych latach rosły.
Przy obecnym systemie winietowym, średni koszt przejazdu za 1km wynosi 8gr. Nie jest tajemnicą iż działania rządu związane z wprowadzeniem nowego systemu elektronicznego mają na celu sprostaniu normom UE z zakresu ochrony środowiska. W związku z tym, pojazdy wydalające mniej spalin, poniosą zdecydowanie mniejsze koszty. Dla przykładu, opłata za zestaw ciągnik +naczepa od DMCZ > 12t spełniający normę EURO 5, jest o 19gr mniejsza niż opłata za ten sam zestaw z normą EURO 3 lub starszą.

Dzięki specjalnemu kalkulatorowi dostępnemu na stronie www.renault-trucks.pl zakładka „Z Tobą”/Tnij Wydatki” użytkownicy mogą policzyć koszty jakie poniosą z tytułu opłat za przejazdy na drogach Polski, Słowacji, Czech, Niemiec i Austrii. Jednocześnie, kalkulator ten daje możliwość porównania kosztów poniesionych przez samochody wyposażone w nowoczesny, przyjazny środowisku silnik EEV.

Jednym ze sposobów na utrzymanie rentowności firmy jest zmniejszenie kosztów poprzez wymianę floty na bardziej ekologiczną. Pojazdy wyposażone w silniki EEV to nie tylko zdecydowanie niższe opłaty za przejazdy, ale również znacznie wyższa wartość przy odsprzedaży. Należy spodziewać się, że wraz z wejściem w dniu 1 lipca nowego systemu, ceny pojazdów spełniających normy Euro 3 i starszych, spadną. Jest to więc ostatni moment na odświeżenie floty.

Już wkrótce strona dla poszukujących dodatkowych zysków poszerzy się o atrakcyjne oferty serwisowe oraz pojazdów używanych.


 

Katagoria: inne sprawy techniczne
Słowa kluczowe: , , ,
Opublikowano 8 lat temu.