Select Page


Ruukki: Dzień Stali Optim


 

Firma Ruukki Polska zorganizowała kolejne spotkanie w cyklu dni tematycznych poświęconych poszczególnym gatunkom stali specjalnych. Tym razem motywem przewodnim były wysokowytrzymałe stale Optim. Zaproszeni goście mieli okazję zapoznać się z informacjami produktowymi dotyczącymi tego gatunku stali oraz zwiedzić Stalowe Centrum Serwisowe Ruukki w Obornikach Wlkp. Wśród uczestników spotkania znaleźli się przedstawiciele polskich przedsiębiorstw produkujących m.in. maszyny rolnicze, wywrotki, kontenery czy urządzenia dźwigowe. To właśnie te firmy zainteresowane są zastosowaniem w produkcji coraz lepszych gatunków stali, dzięki którym ich wyroby cechują się jeszcze wyższą wytrzymałością i trwałością. Szkolenie zgromadziło zarówno potencjalnych klientów, jak też firmy, które już od kilku lat współpracują z Ruukki i z powodzeniem stosują wysokowytrzymałe stale Optim. Dzięki temu, spółki takie jak Pomot czy Trailer-Tech mogły podzielić się swoimi doświadczeniami związanymi z wprowadzeniem do własnych procesów produkcji stali specjalnych Ruukki.

Wysokowytrzymała stal Optim to lekka stal konstrukcyjna, cechująca się dobrą spawalnością i plastycznością. Użycie tej stali do produkcji np. wysięgników dźwigów czy ścian kontenerów pozwala zmniejszyć masę konstrukcji stalowych, a przez to zwiększyć masę użyteczną pojazdów czy urządzeń i obniżyć zużycie paliwa. Wymierne korzyści dla użytkownika końcowego są więc oczywiste – możliwość transportowania większych ładunków, wyższy zasięg sprzętu dźwigowego czy oszczędności kosztów paliwa. Dostarczana do klientów stal Optim charakteryzuje się najwyższą jakością, jeśli chodzi o wykończenie powierzchni, dokładność wymiarów czy powtarzalność właściwości w każdej partii materiału. Wysokowytrzymała stal Optim zwiększa efektywność procesów produkcji i komfort użytkowania wyrobów końcowych. Ważne jest też, iż stal ta może trafić do klientów po obróbce w centrum serwisowym Ruukki, przygotowana stosownie do ich wymagań. Usługi świadczone przez obornickie centrum obejmują m.in. spawanie laserowe, gięcie czy ukosowanie. Dzięki niskiemu równoważnikowi węgla i małym grubościom blach proces spawania stali Optim przebiega wyjątkowo szybko i nie wymaga stosowania żadnych zaawansowanych technik czy spoiw.

W trakcie Dnia Stali Optim przedstawione zostały liczne przykłady użycia stali wysokowytrzymałych przez polskich i zagranicznych producentów. Obecni na spotkaniu klienci Ruukki zaprezentowali najnowsze produkty wykonane ze stali Optim i zgodnie podkreślali, iż wprowadzenie tego innowacyjnego materiału do produkcji pozwoliło im zwiększyć konkurencyjność rynkową oraz efektywniej zarządzać własnymi procesami. Niebagatelne znaczenie ma też fakt, iż stosowanie stali Optim, a w rezultacie lżejsze konstrukcje oznaczają bardziej ekonomiczne zużycie paliwa i mniejsze emisje dwutlenku węgla, co czyni ten materiał przyjaznym dla środowiska. Istotne dla klientów jest również wsparcie techniczne, którego udziela Ruukki poczynając już od etapu projektowania produktu. Dostępność informacji w języku polskim, fachowe doradztwo i umiejętność rozwiązywania nawet najtrudniejszych problemów powodują, że klienci czują się dużo bezpieczniej, gdy decydują się na zastosowanie innowacyjnej stali wysokowytrzymałej Optim. Bardzo przydatne okazują się też jednodniowe dni tematyczne Ruukki, co potwierdziła wysoka frekwencja na Dniu Stali Optim.


 

Katagoria: inne sprawy techniczne
Słowa kluczowe: 
Opublikowano 8 lat temu.