Select Page


Ruukki: rozszerza swoją ofertę o grubszą stal Raex


 

Fiński producent Ruukki dostarcza stal dla wszystkich zastosowań wymagających materiałów o wyjątkowo wysokiej odporności na zużycie. Specjalna stal Ruukki Raex, trudnościeralna i odporna na naciski powierzchniowe, jest już dostępna w grubości aż do 80 mm, niezbędnej m.in. w górnictwie.

Obecnie w swojej ofercie Ruukki ma stal Raex o grubości od 2 aż do 80 mm. Nowe, grubsze, odporne na ścieranie stale Raex do 80 mm mogą być wykorzystywane m.in. do produkcji części do ciężkich maszyn i urządzeń przeznaczonych do załadunku, transportu i kruszenia w kopalniach. Wśród takich części można wymienić m.in. łyżki do koparek i ładowarek czołowych, skrzynie ładunkowe do ciężkich robót ziemnych, kopalnianych systemów transportowych, kruszarek, silosów i lejów. Cieńsze stale z gamy produktów Raex są już stosowane od lat w branży transportowej i w wielu innych, gdzie potrzebny jest mocny i odporny na ścieranie materiał.
Stała jakość stali Raex znacząco wydłuża żywotność maszyn i sprzętu górniczego, a wykorzystanie produktów o dłuższej żywotności wpływa na konkurencyjność i korzyści finansowe dla użytkownika końcowego. Wybór optymalnej grubości stali Raex do produkcji np. łyżek do koparek czy skrzyń ładunkowych może przyczynić się również do zmniejszenia ogólnej masy samych urządzeń, a tym samym do zwiększenia ich ładowności, co z kolei redukuje zużycie paliwa.

Trudnościeralne stale Ruukki stworzone wspólnie z klientami firmy mają doskonałe właściwości spawalnicze, cięcia i gięcia. Specjalna stal Raex ma twardą powierzchnię i silną mikrostrukturę dzięki temu, że jest wykonana przy użyciu technologii bezpośredniego hartowania, która poprawia właściwości stali trudnościeralnych i zapewnia ich stałą użyteczność.


 

Katagoria: inne sprawy techniczne
Słowa kluczowe: 
Opublikowano 6 lat temu.