Select Page


Scania Watch – smartwatch dla kierowców


Smartwatch_Scania
 

Scania, wspólnie z Sony Mobile, opracowała smartwatch – zegarek, który komunikuje się z ciężarówką. Za pomocą Scania smartwatch można szybko i wygodnie zasięgnąć informacji o zużyciu paliwa, stylu jazdy czy średniej prędkości pojazdu. Ponadto zegarek umożliwia czytanie e-maili, wiadomości tekstowych oraz zawiadamia o połączeniach telefonicznych.

Mattias Lundholm, dyrektor Scania Connected Services and Solutions, zwraca uwagę, że „inteligentne” zegarki stawiają dopiero pierwsze kroki i nie są szeroko rozpowszechnione. „Dostrzegamy jednak doskonałą możliwość zintegrowania zegarka z systemami ciężarówki, aby tą drogą przekazywać kluczowe informacje oraz monitorować i analizować dane o flocie pojazdów.”

Menedżer projektu ze strony firmy Scania, Jonas Svanholm dodaje, „Chcemy opracować rozwiązanie, które sprawi, że Scania Watch będzie najprawdziwszym przyjacielem kierowcy. Istniejące już aplikacje są skierowane głównie do firm transportowych i osób zarządzających logistyką. Scania Watch w połączeniu z nową aplikacją idzie o krok dalej i pomaga kierowcy w codziennej pracy.”

Pierwsza wersja urządzenia powstanie w limitowanej serii 999 egzemplarzy, nazwanych „Black Griffin”. Scania będzie udoskonalać zegarek zwiększając jego użyteczność i dodając nowe funkcje poprzez aktualizacje do ściągnięcia.

„Mamy nadzieję, że nowsze wersje będą dostarczać dodatkowych informacji, takich jak np. puls kierowcy,” mówi Svanholm. „To zwiększy możliwości zegarka o monitorowanie zdrowia kierowcy, z korzyścią dla bezpieczeństwa.”

 

Źródło

 

 


 

Katagoria: inne sprawy techniczne
Słowa kluczowe: 
Opublikowano 4 lata temu.