Select Page


Skuteczne smarowanie wind załadowczych oraz siodeł


wieloliniowy-system-automatycznego-smarowania-multiline-_bg
 

Skuteczność w profesjonalnym transporcie dystrybucyjnym to słowo klucz. Trzeba być skutecznym nie tylko w odniesieniu do terminowości realizowanych zleceń – dostaw i odbiorów towaru. Należy również skutecznie jak o zadowolenie Partnera Biznesowego dbać o jak najlepszy stan techniczny posiadanej floty.

Przecież samochody ciężarowe czy dostawcze, aby w maksymalnym stopniu mogły realizować określone plany oraz zadania muszą być w pełni sprawne i wydajne. Czas to pieniądz. A każda awaria czy to siodła pojazdu ciężarowego, czy w przypadku lekkiego transportu dystrybucyjnego – windy załadowczej może zakłócić nakreślone plany i niepotrzebnie narazić firmę na ogromne straty, w tym wizerunkowe. Odbudowa zaufania Partnerów Biznesowych czy pozyskanie zupełnie nowych zleceń może okazać się bardzo trudnym zadaniem. Jednakże dostępne są na rynku rozwiązania gwarantujące nie tylko bardziej wydajną i bezpieczną obsługę dystrybucji towarów, ale również pozwalające na uniknięcie wielu niepotrzebnych kosztów. Mówimy tu o wieloliniowych automatycznych systemach smarowania.
Automatyczne smarowanie dla transportu dystrybucyjnego

Groeneveld Lubrication Solutions uzupełnia właśnie swoją ofertę o linię produktów z grupy MultiLine marki Interlube. Rozwiązania MultiLine są dostarczane jako gotowe do montażu zestawy automatycznego smarowania do wielu zastosowań m.in. takich jak windy załadowcze (MultiLine TL) czy siodła (MultiLine FW). MultiLine to w pełni automatyczne i wieloliniowe systemy smarowania znacznie zmniejszające ryzyko awarii smarowanych elementów: tarczy siodła czy łożysk w przypadku windy. Optymalnie uszczelniają współpracujące powierzchnie i zabezpieczają je przed dostępem zanieczyszczeń typu piasek, pył oraz przed wodą. Ograniczają również zużycie części i środków smarnych istotnie obniżając ich koszt. Pozytywnie wpływają na wydłużenie okresu między czynnościami serwisowymi, zwiększając tym samym dostępność samochodów. MultiLine to atrakcyjne cenowo rozwiązania sprzyjające bardziej wydajnej i bezpiecznej pracy pojazdów oraz ludzi.
Zestawy gotowe do samodzielnej instalacji

Zestawy MultiLine dla wind załadowczych i siodeł zawierają wszystkie niezbędne elementy do samodzielnej instalacji tj.: pompę, dozowniki, przycięte i ponumerowane przewody, złącza typu „push-to-connect”. Każdorazowo do zestawu dołączana jest instrukcja montażu. Instalacja wodoszczelnej i odpornej na korozję pompy o pojemności 1,25 lub 2 litra zajmuje około godziny, natomiast podłączenie pojedynczego punktu smarnego tylko 15 minut. Do MultiLinie stosuje się oleje  nie rzadsze od SAE 80 aż po smary nie gęstsze niż EP-2. MultiLine wyposażony jest w wielopozycyjny sterownik z pamięcią wewnętrzną. Zestaw można bardzo łatwo dostosować do danej aplikacji – windy bądź siodła pojazdu ciężarowego, zapewniając bezproblemową eksploatację floty.  

Z całą pewnością nieterminowe dostawy towaru spowodowane niesprawnością pojazdów zakłócają koordynację zleceń. Systemy MultiLine dla wind i siodeł potwierdzają swoją wartość każdego dnia istotnie przyczyniając się do maksymalnego wykorzystania potencjału pojazdów oraz zwiększenia zysków przedsiębiorstwa transportowego. Podnosząc skuteczność floty zyskuje się przewagę konkurencyjną i wizerunek wiarygodnego oraz solidnego Partnera Biznesowego.


 

Katagoria: inne sprawy techniczne
Słowa kluczowe: , , , , , , ,
Opublikowano 11 miesięcy temu.