Select Page


SmartFrigo: Jesienne ożywienie w transporcie chłodniczym


SmartFrigo-obraz2
 

Sektor przewozu towarów w warunkach kontrolowanych stanowi papierek lakmusowy rodzimej gospodarki, która wyraźnie wydobywa się z kryzysu. Intensyfikuje się nie tylko liczba przewozów doraźnych, ale także tych opartych na stałej współpracy między polskimi przewoźnikami i załadowcami z całej Europy.

Jesienne wzrosty dodatkowo stymulowane są przez nowoczesne narzędzia wymiany informacji o dostępnej, chłodniczej przestrzeni ładunkowej oraz samych ładunkach. Jednym z takich narzędzi jest platforma SmartFrigo, dedykowane transportowi chłodniczemu miejsce, w którym spotykają się producenci, handlowcy i przewoźnicy.

Funkcjonalność programu pozwala na łatwe i szybkie zamieszczenie zarówno oferty przewozu konkretnych produktów, jak i ciężarówek obsługujących transport chłodniczy. Oferty od razu, w czasie rzeczywistym, wyświetlane są na pulpicie komputerów wszystkich użytkowników oprogramowania.

Obecny moment jest idealny dla polskich przewoźników, którzy używając platformy trafią na sprawdzonych załadowców z Europy Wschodniej, Skandynawii, Niemiec, Holandii i Belgii, wciąż zasilających szeregi klientów SmartFrigo. Najwięcej jest teraz ofert załadowczych od firm produkcyjnych i handlowych pochodzących z tych krajów.

Raptownie rozwija się również transport krajowy. Rozpoczyna się sezon na import owoców z Hiszpanii i Włoch. Następuje eksportowy boom na warzywa i leki. Coraz więcej pojawia się ofert przewozu towarów z Europy Zachodniej, z takich krajów jak Hiszpania i Włochy właśnie oraz Portugalia, Niemcy, Holandia i Francja w kierunkach wschodnich – tutaj przeważają Estonia, Rosja, Ukraina i Białoruś.

O niezwykłej szansie dla przewoźników w kontekście używania platformy mówi Rafał Skalski, kierownik Działu Obsługi Klienta SmartFrigo. – W tej chwili przewoźnicy wręcz muszą brać sprawy w swoje ręce. Nie ma, na co czekać. Popyt na przewozy chłodnicze idzie w górę z każdym dniem i nie ukrywam, że nas również ta sytuacja zaskakuje oraz jednocześnie niezmiernie cieszy. Dlatego gorąco zachęcam wszystkich przewoźników dysponujących taborem chłodniczym do korzystania z naszej platformy. To się na pewno opłaci!

Więcej: www.smartfrigo.com


 

Katagoria: inne sprawy techniczne
Słowa kluczowe: 
Opublikowano 6 lat temu.