Select Page


TomTom: najnowsza nawigacja Via


 

Najnowszy model Via sprawia, że TomTom to pierwszy producent nawigacji, który zapewnia tak kompletne rozwiązanie na rynku urządzeń nawigacyjnych w najpopularniejszym segmencie cenowym. Wraz z innowacyjnymi funkcjami i wygodą obsługi, TomTom Via sprawia, że najwyższej jakości rozwiązania są teraz dostępne dla wszystkich.

„TomTom Via wprowadza najwyższej jakości nawigację bez kompromisów w zakresie jakości i wygody obsługi” – powiedział Andrzej Kasprzyk, wiceprezes sprzedaży TomTom na rynkach Europy Wschodniej i Rosji. „Funkcja instrukcji głosowych Voice Control, zestaw głośnomówiący, wiodąca na rynku technologia IQ Routes™ oraz szybsza kalkulacja tras – to wszystko czego potrzebuje każdy kierowca do wygodnej i bezpiecznej jazdy” – dodał Andrzej Kasprzyk.

TomTom Via zapewnia także użytkownikom preinstalowaną bazę kamer pomiaru prędkości (TomTom Speed Cameras). Dzięki temu kierowcy będą z wyprzedzeniem wiedzieć o zbliżaniu się do stref objętych ograniczeniem prędkości, co zapewni im bezpieczną i bezstresową podróż.

TomTom Via jest pierwszym urządzeniem z tzw. „średniej półki cenowej”, które umożliwia kierowcom obsługę nawigacji jedynie z pomocą instrukcji głosowych. Wystarczy jedynie podać poszukiwany adres – bez potrzeby zdejmowania rąk z kierownicy i spuszczana wzroku z jezdni. TomTom Via zapewnia także zestaw głośnomówiący (Bluetooth®), który umożliwia wygodne wykonywanie połączeń przez telefon komórkowy.  

Ponadto TomTom Via zapewnia kierowcom dokładny czas dotarcia do wcześniej wyznaczonego celu (ETA – Estimated Time of Arrival). Jest to możliwe dzięki unikalnej technologii inteligentnego wyznaczania tras IQ Routes™, która korzysta z milionów pomiarów autentycznych prędkości pojazdów. Teraz kierowcy, znając dokładny czas dotarcia do celu niezależnie od zmieniającej się sytuacji na wybranej trasie, mogą skupić się wyłącznie na jeździe i nie denerwować się upływającym czasem.  

Nowością TomTom Via jest także zintegrowany z nawigacją, wygodny, składany uchwyt, który bez problemu mocuje się do przedniej szyby. Dzięki możliwości obracania o 180°, uchwyt pozwala kierowcom na wybranie pionowego lub poziomego położenia nawigacji.

Dzięki nowemu interfejsowi użytkownika oraz możliwości wyboru wielkości dotykowego wyświetlacza (11 cm lub 13 cm – 4,3” lub 5”), użytkownicy TomTom Via mogą zobaczyć więcej i podróżować wygodniej. Każda nawigacja TomTom Via zawiera także ulepszone mapy, których zakres został zwiększony o 2 miliony kilometrów. Udoskonalona została także grafika. Należy też wspomnieć o niezwykle efektywnym procesorze, który zapewni kierowcom najszybszą kalkulację pożądanej trasy. Wszystko to oferowane jest w solidnej, aluminiowej obudowie.

Dostępność
Nawigacja TomTom Via będzie dostępna w Polsce na początku listopada 2010 roku.

Główne funkcje TomTom Via:
Instrukcje głosowe – Voice Control
Zestaw głośnomówiący (Bluetooth®) – opcjonalnie
Zintegrowane mocowanie z możliwością obrotu nawigacji o 180°
Wzbogacone o 2 miliony kilometrów i udoskonaloną grafikę mapy
Technologia IQ Routes™
Asystent Pasa Ruchu (Advanced Lane Guidance)
Wypowiadane na głos nazwy ulic
Ekran dotykowy o przekątnej 11 cm (4,3”) lub 13 cm (5”)


 

Katagoria: inne sprawy techniczne
Słowa kluczowe: , ,
Opublikowano 9 lat temu.