Select Page


TomTom: najnowsza seria nawigacji GO 1000


 

TomTom przedstawia najnowsze nawigacje zaawansowanej serii GO 1000. Modele GO 1000 i GO 1005 oferują nowe funkcje, super-szybką kalkulację tras oraz jeszcze bardziej intuicyjny wyświetlacz.

„Nowa seria TomTom GO jest przyszłością nawigacji” – powiedział Andrzej Kasprzyk, wiceprezes sprzedaży TomTom na rynkach Europy Wschodniej i Rosji. „Dzięki przyjaznemu dla kierowców wyświetlaczowi, magnetycznemu mocowaniu, szybszemu wyznaczaniu tras i najlepszym jak dotąd mapom, nowa seria GO poprowadzi kierowców do wyznaczonego celu szybciej, bezpieczniej i inteligentniej niż kiedykolwiek wcześniej” – dodał Andrzej Kasprzyk.

TomTom GO 1000 i GO 1005 są pierwszymi nawigacjami TomTom z zaawansowanymi funkcjami wyświetlacza. Umożliwiają one w łatwy sposób przybliżanie i oddalanie widoku mapy i przeglądanie menu za pomocą delikatnych dotknięć palcami. Ekran reaguje natychmiast, nawet na najlżejsze dotknięcie. Funkcja ta, w połączeniu z zaawansowanym interfejsem użytkownika, sprawia że nowa seria GO to prawdziwie interaktywne doświadczenie nawigacyjne. Dla lepszego i bardziej przejrzystego widoku trasy, a także łatwiejszego zarządzania nawigacją, TomTom GO 1005 został wyposażony w panoramiczny, dotykowy ekran o przekątnej 13 cm (5”).         

Nowa seria GO została także wyposażona w najnowszy system mocowania TomTom. Magnetyczny uchwyt Easy Click pozwala na mocowanie i zdejmowanie urządzenia nawigacyjnego w prosty i komfortowy sposób. Wystarczy zbliżyć urządzenie GO do stacji dokującej i zostaje ono podłączone, tak aby kierowca mógł rozpocząć swoją podróż jeszcze szybciej i wygodniej.

TomTom GO 1000 zapewnia także użytkownikom preinstalowaną bazę foto radarów (TomTom Speed Cameras), także tych zgłoszonych przez innych użytkowników nawigacji TomTom. Dzięki temu kierowcy będą z wyprzedzeniem wiedzieć o zbliżaniu się do stref objętych ograniczeniem prędkości, co zapewni im bezpieczną i bezstresową podróż.

Ponadto, dzięki wydajnemu i szybkiemu procesorowi, kierowcy będą mogli cieszyć się błyskawiczną kalkulacją nowych tras, w tym technologii inteligentnego wyznaczania tras IQ Routes™, która wskaże dokładny czas podróży i dotarcia do wyznaczonego celu, na podstawie autentycznych pomiarów prędkości zebranych od milionów kierowców. Dodatkowo, każde urządzenie najnowszej serii GO, zapewnia rozbudowaną o nową grafikę i poszerzoną o dwa miliony kilometrów mapę 45 państw Europy. Dzięki rozszerzonej bazie Użytecznych Miejsc (POI), zawierającej np. numery telefonów do firm oraz godziny ich pracy, kierowcy będą mieć pełny zakres lokalnych informacji niezależnie od miejsca, w których aktualnie się znajdują.

Z niezwykle innowacyjną funkcjonalnością oraz udoskonaloną łatwością obsługi, nowe nawigacje TomTom GO 1000 i GO 1005, na nowo definiują pojęcie samochodowej nawigacji satelitarnej.

Dostępność
TomTom GO 1000 i GO 1005 będą dostępne w Polsce na początku listopada 2010 roku.


 

Katagoria: inne sprawy techniczne
Słowa kluczowe: , , ,
Opublikowano 9 lat temu.