Select Page


TomTom: Nowe nawigacje TomTom GO oferują jeszcze większą kontrolę nad podróżą


 

Firma TomTom ustanawia nowy standard w urządzeniach nawigacyjnych wprowadzając nowe nawigacje TomTom GO. Producent całkowicie przeprojektował swoje przenośne urządzenia nawigacyjne (PND), tak aby kierowcy mieli jeszcze większą kontrolę nad swoją podróżą. Nowe interaktywne mapy, dożywotnia usługa TomTom Traffic i widok 3D pozwalają kierowcom wiedzieć, co dzieje się zarówno wokół nich, jak i daleko przed nimi.

„Jesteśmy przyzwyczajeni do tego, że nawigacje są potrzebne po to, aby docierać do nieznanych nam miejsc. Natomiast my teraz dajemy kierowcom dostęp do informacji, które pozwolą im codziennie podejmować przemyślane decyzje” – powiedziała Corinne Vigreux, dyrektor zarządzający TomTom Consumer. „Kompletnie przeprojektowaliśmy nasze nawigacje tak, aby stały się podstawowym codziennym narzędziem kierowcy. Wprowadzając łatwy dostęp do światowej klasy usługi TomTom Traffic oraz pozwalając kierowcom patrzeć szerzej niż tylko prosto na drogę, TomTom daje użytkownikom możliwość kontroli swojej podróży jak nigdy przed tym”.

Interaktywne mapy
Kierowcy mają łatwy dostęp do informacji o podróży, która jest im niezbędna, dzięki pojemnościowemu dotykowemu ekranowi o wysokiej rozdzielczości. Użytkownicy mogą skalować nowe interaktywne mapy za pomocą dotyku. Kierowcy mogą przybliżać albo oddalać widok mapy, aby znaleźć interesujące ich miejsca i dotykiem wyznaczyć miejsce docelowe.

Dożywotnia usługa TomTom Traffic
Nowe nawigacje TomTom GO zostały wyposażone w dożywotnią usługę TomTom Traffic. Światowej klasy usługa TomTom Traffic dostarcza kierowcom precyzyjne informacje o tym, gdzie zaczynają i kończą się korki, co pozwoli szybciej dotrzeć
do celu podróży. Kierowcy mogą połączyć się z usługą TomTom Traffic na dwa sposoby: w trybie połączenia smartfonowego (Smartphone Connected) albo połączenia stałego (Always Connected).

Urządzenia w trybie połączenia smartfonowego otrzymują informacje TomTom Traffic przez połączenie ze smartfonem1 za pośrednictwem BlueTooth®. Aby połączyć się z usługą TomTom Traffic, tryb Smartphone Connected korzysta z pakietu danych, jak inne serwisy, np. TomTom Fotoradary.

Stałe połączenie2 z usługą TomTom Traffic jest najprostszym sposobem na otrzymywanie informacji. Ze stałą łącznością i brakiem dodatkowych kosztów za roaming, kierowcy mogą z łatwością połączyć się z usługą TomTom Traffic, jak również innymi serwisami, m.in. TomTom Fotoradary, w dowolnym miejscu.

Mapy 3D
Budynki i charakterystyczne obiekty zostały zaprojektowane w 3D, aby kierowcy zawsze wiedzieli, gdzie dokładnie się znajdują.

Nowa generacja nawigacji TomTom GO ma uproszczony asortyment produktów. Klient może wybrać preferowaną wielkość ekranu z dostępnych 4.3, 5 albo 6-calowych modeli; następnie decyduje w jaki sposób chce otrzymywać informacje TomTom Traffic: przez połączenie smartfonowe albo stałe.

Dodatkowe informacje:
Pasek informacji o drodze: Szybki dostęp do podstawowych informacji o natężeniu ruchu oraz podróży. Pasek pokazuje dokładną informację o korkach i fotoradarach na drodze.

Szybkie wyszukiwanie: Kierowcy mogą szybciej znaleźć punkt docelowy dzięki intuicyjnym wynikom wyszukiwania. Funkcja szybkiego wyszukiwania proponuje wyniki jak tylko kierowca zaczyna wpisywać hasło.

My Places: Kierowcy mogą zobaczyć swoje ulubione lokalizacje na mapie i spersonalizować swoje mapy dzięki funkcji My Places. Funkcja ułatwia ponowne wyszukiwanie i nawigowanie do ulubionych miejsc.

Dożywotnie mapy: Użytkownik nawigacji będzie miał zawsze aktualną mapę. Przez cały okres korzystania z nawigacji kierowca będzie mógł pobierać cztery albo więcej pełnych aktualizacji map w ciągu roku. Z każdą aktualizacją kierowcy otrzymują wszystkie uaktualnienia w sieci drogowej, adresów oraz interesujących punktów POI.

Fotoradary (trzymiesięczna wersja testowa): Kierowcy będą mogli podróżować spokojnie, otrzymując powiadomienia o radarach na drodze. Te ostrzeżenia zwiększają świadomość kierowcy o lokalnych ograniczeniach prędkości i pomagają zaoszczędzić pieniądze na mandatach za prędkość. Będąc częścią globalnej społeczności kierowców, użytkownik skorzysta na zaawansowanej i precyzyjnej usłudze ostrzegania.

Cena i dostępność
Termin wprowadzenia nowych nawigacji TomTom GO na rynek polski nie jest jeszcze znany.


 

Katagoria: inne sprawy techniczne
Słowa kluczowe: ,
Opublikowano 6 lat temu.