Select Page


TomTom: współpracuje z PTV


 

TomTom – globalny dostawca rozwiązań lokalizacyjnych i nawigacyjnych rozszerza swoją wieloletnią współpracę ze spółką Planung Transport Verkehr z niemieckiego Karlsruhe, która zajmuje się wdrażaniem rozwiązania informatyczne w sferze zarządzania ciężkim transportem drogowym. TomTom będzie dostarczał zawartość lokalizacyjną i nawigacyjną, która będzie wykorzystywana przez PTV do tworzenia innowacyjnych rozwiązań dla branży logistycznej.

Oprogramowanie logistyczne PTV (właściciela marki map cyfrowych map&guide) dostarcza rozwiązań do planowania oraz optymalizacji flot pojazdów i struktury sprzedażowej operatorów logistycznych. Systemy programistyczne są zaprojektowane do pomocy w planowaniu tras przejazdów, wizualizacji tych przejazdów za pomocą map cyfrowych, a w konsekwencji – do śledzenia ruchu pojazdów on line w czasie rzeczywistym. Nie brakuje też systemów CRM, informatycznych rozwiązań dla transportu i logistyki oraz do nawigacji.

Firma PTV będzie pobierała dane z globalnej bazy danych TomTom, zwanej MultiNet. Mogą one wspomagać optymalizację działalności logistycznej za pomocą mapowych baz danych, stanowiących fundament do tworzenia oprogramowania dla właścicieli flot samochodowych i posiadaczy najcięższych pojazdów drogowych. Teraz spółka PTV będzie mogła nanosić na swoje mapy – map&guide – więcej interesujących miejsc (Points of Interests – PoI) oraz określać ograniczenia prędkości na odcinkach dróg. Tym sposobem innowacyjny produkt informatyczny uzyskany z połączenia i przetworzenia ponad 2 trylionów pomiarów dokonanych za pomocą systemu GPS pomoże przewoźnikom, kierowcom i operatorom logistycznym określać optymalną trasę przejazdu i jeszcze dokładniej przewidzieć czas przewozu transportowanych drogami osób i ładunków.

– Zależy nam na rozszerzeniu istniejącej już współpracy z PTV. To wspaniale, że nasze mapy i zawartość lokalizacyjna, przyczyniają się do tworzenia nowych produktów spółki PTV. Dalszy rozwój współpracy z nami umożliwi tej firmie zaopatrywanie klientów w jeszcze bardziej zaawansowane pakiety rozwiązań – komentuje Maarten van Gool, dyrektor zarządzający TomTom Licensing.

Z kolei Frank Felten, wiceprezes marketingu i produktów dla logistyki PTV powiedział, że rozwiązania nawigacyjne i lokalizacyjne TomTom pomogą w dalszym rozwoju produktów informatycznych firmy dla motoryzacji, transportu i logistyki.


 

Katagoria: inne sprawy techniczne
Słowa kluczowe: , ,
Opublikowano 8 lat temu.