Select Page


UNI-TRUCK: aktywnie współpracuje ze szkołami samochodowymi


 

UNI-TRUCK – największa autoryzowana sieć dealerska marki IVECO oraz FIAT PROFESSIONAL w Polsce, stawia na współpracę ze szkołami kształcącymi specjalistów samochodowych.

Dwa oddziały UNI-TRUCK – w Nadarzynie i Warszawie – już od roku współpracują z Zespołem Szkół Samochodowych i Licealnych nr 3 mieszczącym się w Warszawie przy ulicy Włościańskiej 35. UNI-TRUCK wspiera naukę uczniów z klas o specjalnościach mechanik pojazdów samochodowych i mechatronik. Ogólnopolski dealer IVECO przyjmuje na praktyki uczniów z ww. klas. Zajęcia odbywają się w doskonale wyposażonych serwisach w Warszawie i Nadarzynie. Ponadto UNI-TRUCK przekazuje do szkoły podzespoły pojazdów, które służą do celów dydaktycznych.

Dzięki takim działaniom, przyszli mechanicy samochodowi mogą praktycznie zapoznać się ze swoim przyszłym zawodem – wzorując się na najnowocześniejszych rozwiązaniach.

UNI-TRUCK bierze także aktywny udział w przedsięwzięciach realizowanych przez szkołę takich jak dni otwarte oraz udział w targach edukacyjnych.

Rozpoczęto również rozmowy na temat otworzenia specjalnej klasy patronackiej pod auspicjami UNI-TRUCK. Projekt jest obecnie w fazie planowania.

Warto wspomnieć, że podobna współpraca odbywa się także w województwie dolnośląskim. Tamtejszy oddział UNI-TRUCK już od kilku lat współpracuje na podobnych zasadach z Zespołem Szkół Nr 2 we Wrocławiu, kształcącym między innymi mechaników samochodowych.

„Pomoc w kształceniu młodych osób w zakresie mechaniki naszych pojazdów traktujemy jako nasz obowiązek” – podkreśla Dawid Sychowski – koordynator ds. marketingu firmy UNI-TRUCK – „Chcemy zachęcić uczniów do nauki w klasach samochodowych pokazując, że jest to bardzo nowoczesna i rozwojowa branża. Liczymy jednocześnie na to, że najlepsi z nich zasilą wkrótce szeregi naszych pracowników”.


 

Katagoria: inne sprawy techniczne
Słowa kluczowe: , , , ,
Opublikowano 10 lat temu.