Select Page


UTA: Przygotuj się do Ecotaxe i skorzystaj z promocji UTA


 

UTA zaopatrzyła już pierwszych Klientów w nowy uniwersalny UTA MultiBox®. Za jego pomocą już teraz można płacić za autostrady w Hiszpanii i we Francji, a od 2013 r. także regulować opłaty drogowe w ramach systemu Ecotaxe. Zamawiając dzisiaj urządzenie UTA Multibox®, można korzystać z niego przez 3 miesiące bez opłat abonamentowych i opłaty instalacyjnej. Ponadto można bezpłatnie posługiwać się wieloma dodatkowymi funkcjami urządzenia. Klienci UTA, którzy zamówią UTA MultiBox® przed końcem roku, mają jeszcze szanse skorzystać z promocji.
Wprowadzenie nowego systemu opłat drogowych we Francji o nazwie ECOTAXE jest planowane na lipiec 2013 r. Zostaną nim objęte pojazdy powyżej 3,5 t poruszające się po drogach krajowych i trasach szybkiego ruchu.
Pierwsze płatne odcinki zostaną uruchomione już w kwietniu 2013 r. na autostradach i  kilku drogach szybkiego ruchu w Alzacji dla pojazdów powyżej 12 t. Natomiast od lipca 2013 r. obowiązek ten będzie dotyczył pojazdów powyżej 3,5 t na terenie całej Francji. W sumie nowy podatek obejmie 15 000 km dróg, w tym niektóre autostrady, drogi krajowe, departamentowe oraz wybrane drogi komunalne. Wysokość opłat będzie uzależniona od kategorii pojazdu, liczby osi, dopuszczalnej masy całkowitej oraz klasy emisji spalin. Dotychczasowy system opłat na autostradach prywatnych we Francji pozostanie niezmieniony, co oznacza, że funkcjonować będą dwa oddzielne systemy (TIS PL i Ecotaxe).
Urządzenie UTA Multibox® pozwoli na rozliczanie opłat drogowych w czterech różnych systemach: TIS-PL (Francja), Ecotaxe (Francja), Via-T (Hiszpania), tunel Liefkenshoek (Belgia). Klienci UTA będą mogli rozliczać opłaty w trybie post-pay, dzięki czemu uzyskają 10% rabatu. Dodatkowo za każdy miesiąc użytkowania UTA Multibox® obsługującego Ecotaxe, klienci UTA uzyskają zwrot 3,36 euro. Nie bez znaczenia pozostaje oferowany przez UTA odroczony do 30 dni termin płatności, który jest najdłuższym na polskim rynku.
UTA Multibox® poza możliwością regulowania myta w czterech różnych systemach, będzie miał wiele innych funkcjonalności, takich jak planowanie tras przejazdu wraz z kalkulacją kosztów myta, lokalizację pojazdu na terenie całej Europy, kontrolę tras przejazdu, czy przekazywanie różnego rodzaju alertów związanych z nieprawidłowym działaniem urządzenia. Serwis online będzie również umożliwiał raportowanie, co jest dziś nieodzownym instrumentem w zarządzaniu flotą pojazdów. Nasi Klienci będą mieli możliwość otrzymania nowych UTA Multibox® jeszcze w tym roku przed wprowadzeniem Ecotaxe i przetestowania ich z ich dodatkowymi funkcjami bez ponoszenia kosztów.
UTA planuje, że z czasem możliwe będzie rozszerzenie użyteczności UTA Multibox® w zakresie opłat drogowych tak, by za jakiś czas stosowany on był do rejestracji myta także w innych krajach, np. w Portugalii, Polsce, Szwajcarii, Czechach, czy w Niemczech. Urządzenie posiada niezbędne przygotowanie techniczne i tym samym jest pierwszym krokiem w kierunku prawdziwej interoperacyjności myta w Europie – jeden Box dla wszystkich systemów autostradowych.

Więcej informacji…


 

Katagoria: inne sprawy techniczne
Słowa kluczowe: , , , , ,
Opublikowano 6 lat temu.