Select Page


Volvo: Korea Pd najlepsza w Drivers Fuel Challenge


 

Pierwsza ogólnoświatowa edycja organizowanego przez Volvo Trucks konkursu Drivers’ Fuel Challenge stała pod znakiem ostrej konkurencji, gromadząc uczestników z 17 krajów. Zwyciężył Han HoGyun z Korei Południowej. Ponad 3600 kierowców z całego świata przystąpiło do rywalizacji, w której celem było osiągnięcie jak najniższego zużycia paliwa. Przy okazji kierowcy potwierdzili, jak ogromny wpływ mają na kształtowanie ekonomiki paliwowej.  

W dniach 21–22 października na terenie Volvo Demo Center w Geteborgu, w Szwecji, odbyły się kwalifikacje do finału Drivers’ Fuel Challenge. Do walki o tytuł najlepszego  na świecie kierowcy w jeździe ekonomicznej stanęło siedemnastu zwycięzców finałów regionalnych z europejskich i azjatyckich rynków Volvo Trucks. Prawo do udziału w rozgrywce finałowej zdobyli Enrique Sanchez Parrondo z Hiszpanii – najlepszy spośród europejczyków – oraz Han HoGyun z Korei Południowej – mistrz rynków azjatyckich.

Po południu 22 października obydwaj triumfatorzy spotkali się w ekscytującym finale, który wyłonił ostatecznego zwycięzcę Drivers’ Fuel Challenge.

– Wyniki pokazują, że nawet w grupie bardzo doświadczonych kierowców, jakimi bez wątpienia są finaliści, różnice w zużycia paliwa były stosunkowo duże. To dowód na to, że w dążeniu do osiągania jak największych oszczędności paliwa nie wolno nie doceniać roli kierowcy. Ekonomiczny styl jazdy jest korzystny zarówno dla środowiska naturalnego, jak i finansów firmy transportowej – mówi Prezes Volvo Trucks Staffan Jufors.

Różnica w zużyciu paliwa w grupie czterech najlepszych kierowców z Europy wyniosła 10 procent. Wśród kierowców z Azji osiągnęła 16 procent.

Zwycięzca, Han HoGyun, zdobył nie tylko tytuł mistrza Drivers’ Fuel Challenge, ale także nagrodę „Volvo Life Time Experience” – wartą około 15 000 dolarów podróż dla dwóch osób do dowolnego miejsca na świecie, w którym Volvo Trucks prowadzi działalność.

– Jestem naprawdę dumny ze zwycięstwa w konkursie. Jechałem tak, jak robię to na co dzień. Po powrocie do Korei zamierzam uczyć moich kolegów, jak można oszczędzać więcej paliwa – mówi Han HoGyun.

Podobnie jak konkurs mechaników Volvo Trucks – VISTA – Drivers’ Fuel Challenge ma być cyklicznym wydarzeniem o zasięgu ogólnoświatowym.  

– Konkurs ten organizujemy w celu zwrócenia uwagi na znaczenie ekonomicznej jazdy i inspirowania innych kierowców. Obserwowanie współzawodnictwa tych znakomitych i zaangażowanych kierowców było ogromną przyjemnością – mówi Ann Hesselbom, wiceprezes ds. personalnych w Volvo Trucks. – Zawsze robimy wszystko, co w naszej mocy, by pomagać naszym klientom w osiąganiu maksymalnej rentowności, a duża część ogólnych kosztów firmy transportowej przypada właśnie na koszty paliwa. Kierowcy potrafiący jeździć oszczędnie mogą przyczynić się do znacznych oszczędności.

Uczestniczący w Wielkim Finale w Göteborgu zwycięzca polskiego finału konkursu – Marek Jastrzębski, reprezentujący Zakłady Produkcji Kruszyw Rupińscy S.J. w Szumowie, był jednym z czterech kierowców, którzy z najlepszymi wynikami po pierwszej rundzie kwalifikacyjnej, przystąpili do ostatecznej rozgrywki o tytuł Mistrza Europy. Tym samym, Marek Jastrzębski wraz ze zwycięzcą europejskiego finału – Enrique Sanchez Parrondo oraz uczestnikami konkursu z Danii i Rumunii, znalazł się w gronie czterech najlepszych kierowców z Europy.


 

Katagoria: inne sprawy techniczne
Słowa kluczowe: ,
Opublikowano 8 lat temu.